Od wielu lat dożynki są tradycyjnym świętem, podczas którego rolnicy dziękują za zebrane plony. Są okazją do wypoczynku i dobrej zabawy po, pełnej wysiłku, pracy na roli. W tym roku Gminne Dożynki zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce odbyły się 17 sierpnia w Kopytowej.
Zainaugurowała je uroczysta msza św. w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej w Kopytowej. Nie zabrakło również poświęcenia przyniesionych wieńców oraz chleba, którym później Wójt podzielił się z mieszkańcami Kopytowej i przybyłymi gośćmi. Po mszy korowód dożynkowy udał się na plac obok Domu Ludowego w Kopytowej. Tam odbyło się oficjalne otwarcie dożynek, ośpiewanie i prezentacja wieńców przygotowanych przez mieszkańców wsi z Gminy Chorkówka.

Podczas dożynek można było oglądać wystawę płodów rolnych, dla dzieci przygotowano liczne atrakcje a dla wszystkich obfity bufet i loterię fantową z cennymi nagrodami. Wieczorek odbyła się zabawa dożynkowa przy dźwiękach zespołu muzycznego "Rytm".

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.