W Gminie Chorkówka Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę obchodzono w dniu 10 listopada 2013 r. w Kopytowej. Organizatorami uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce, Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Kopytowej, Zespół Szkół Publicznych w Kopytowej, Rada Sołecka i Sołtys Kopytowej.

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele Parafialnym. Mszę Św. koncelebrowaną odprawił ks. dr Bronisław Wyczawski w asyście ks. katechety Andrzeja Wójcika i księdza kanonika Władysława Stanka. Po Mszy Św. zostały odsłonięte i poświęcone tablice upamiętniające poległych i zaginionych ofiar I i II wojny światowej.

Delegacje i osoby reprezentujące: Posła na Sejm RP Piotra Babinetza, Sejmik Województwa, Powiat, Gminę, Zespół Szkół w Kopytowej, organizacje działające w Kopytowej złożyły wieńce i kwiaty pod obeliskiem znajdującym się obok kościoła poświęconym ofiarom I i II wojny światowej.

Druga część uroczystości miała miejsce w sali Domu Ludowego. Dzieci i młodzież z ZSP w Kopytowej przedstawiła montaż słowno - muzyczny. Zgromadzona publiczność mogła również wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego "Jutrzenka" z Kopytowej i laureatów Gminnego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej: Moniki Czupryn, Kingi Jasłowskiej, Karoliny Kołacz, Julianny Błaszczyk i Natalii Jastrząb. Na zakończenie uroczystości na scenie wystąpiła Kapela 50 plus prezentując pieśni patriotyczne we własnej aranżacji. Obchodom tego doniosłego święta towarzyszyła orkiestra dęta OSP Iskrzynia pod batutą Wiesława Wojnara oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Leśniówki, Kobylan, Kopytowej, Sulistrowej, Szczepańcowej i Podniebyla, poczty sztandarowe ze szkół podstawowych i gimnazjów: ZS Chorkówka, ZSP Kopytowa (SP i Gimnazjum), SP Żeglce, Gimnazjum Świerzowa Polska.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Stanisław Piotrowicz - poseł na Sejm RP, Dariusz Sobieraj – radny Sejmiku Woj. Podkarpackiego, Kazimierz Krężałek - wiceprzew. Rady Powiatu Krośnieńskiego, Kazimierz Gładysz i Marian Janik – radni Powiatu Krośnieńskiego, radni Gminy na czele z Przew. Rady Sebastianem Rogalą, przedstawiciele władz samorządowych Gminy Chorkówka na czele z Andrzejem Konieckim - wójtem Gminy Chorkówka, dyrektorzy szkół, nauczyciele, zaproszeni goście, mieszkańcy.

Fotorelacja dostępna jest pod adresem picasaweb.google.com/....

~mieszkaniec

19-11-2013 13:19 13 13

korytka były pełne to chyba ostatnia wizyta premierowa bo za chwilę wybory i kaplica z korytkami darmowymi
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.