Pracownicy Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego oraz strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie wzięli udział w ćwiczeniach na terenie Zakładu Uzdatniania Wody "Jasiołka" w Szczepańcowej.
Do pozorowanego rozszczelnienia 500-kilogramowej beczki z ciekłym chlorem doszło podczas jej wyładunku do pomieszczenia chlorowni. Zadaniem pracowników ZUW "Jasiołka" w Szczepańcowej było skuteczne zabezpieczenie rozszczelnionej beczki i neutralizacja rozszczelnienia, przy zastosowaniu obowiązujących procedur, w tym przy użyciu specjalnych ubrań gazoszczelnych, aparatów powietrznych i środków ochrony indywidualnej.

Działania pracowników Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego asekurowane były przez strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, którzy dodatkowo zabezpieczali teren i udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym, w tym pracownikowi symulującemu zesłabnięcie wskutek zatrucia chlorem.

Ćwiczenia w Szczepańcowej

- Na szczęście były to tylko ćwiczenia, ale wszyscy zaangażowani w akcję zdali sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby pracować bezpiecznie. Przećwiczyliśmy też współpracę pracowników zakładu ze strażakami w sytuacji zagrożenia - mówi Maciej Żarnowski, kierownik sekcji BHP w Krośnieńskim Holdingu Komunalnym.

Celem manewrów zorganizowanych na terenie ZUW "Jasiołka" w Szczepańcowej było przećwiczenie procedur i zasad likwidacji sytuacji zagrożenia, a także doskonalenie umiejętności w tym zakresie.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pełen profesjonalizm. To ważne, aby w przypadku zagrożenia współpraca układała się dobrze i każdy wiedział za co jest odpowiedzialny - podkreśla Maciej Żarnowski.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.