Pracownicy centrum dystrybucyjnego Eurocash w Szczepańcowej martwią się o swoją pracę. Grupa Eurocash zapowiedziała zwolnienia grupowe.
Jak poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl, Grupa Eurocash w lipcu br. zawarła ze związkami zawodowymi porozumienie w sprawie zwolnień grupowych. Są one częścią planu restrukturyzacji, który grupa rozpoczęła dwa lata temu.

Kogo będą dotyczyć zwolnienia?


Na wiadomość o zwolnieniach natychmiast zareagowali pracownicy Centrum dystrybucyjnego Eurocash w Szczepańcowej. O ich przyszłość zapytaliśmy rzecznika prasowego Grupy Eurocash.

- Część biznesów Eurocash jest w trakcie zmian organizacyjnych. Na mocy konsultacji i nowego porozumienia zawartego w lipcu 2022 r. ze związkami zawodowymi, do 2024 r. rozwiążemy lub zmodyfikujemy stosunki pracy z Pracownikami z różnych jednostek biznesowych. Zgodnie z porozumieniem, będzie to maksymalnie 610 osób w całej Grupie, w całej Polsce (Grupa Eurocash zatrudnia ponad 20 tys. Pracowników). Na ten moment nie możemy jednoznacznie wskazać, których jednostek konkretnie będzie dotyczył program zwolnień. Będziemy elastycznie reagować na sytuację, zachowując redukcję etatów na najniższym możliwym poziomie. Zgodnie z praktyką przyjętą w firmie, na nowe stanowiska rekrutujemy zazwyczaj w pierwszej kolejności osoby dotychczas u nas pracujące. Oznacza to, że dla części Pracowników w praktyce kolejne dwa lata mogą oznaczać zmianę zakresu obowiązków - informuje Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.

Centrum dystrybucyjne Eurocash w Szczepańcowej otwarte zostało początkiem lutego 2014 roku w Strefie Inwestycyjnej Innowacyjnych Technologii "Szczepańcowa - Lotnisko". Wcześniej swoją siedzibę miało w przy ul. Żwirki i Wigury w Krośnie.

Grupa Eurocash jest organizatorem takich sieci franczyzowych jak: Delikatesy Centrum, Abc, Groszek czy Lewiatan.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.