Komitet mieszkańców gminy Chorkówka jest zbulwersowany treścią komunikatu spółki Remondis, jaki w trybie ekspresowym po spotkaniu w dniu 24.05.2021, wydał do mediów jej rzecznik.
Prezentujemy w całości oświadczenie do mediów komitetu mieszkańców Gminy Chorkówka po rozmowach w dniu 24.05.2021 z Zarządem Remondis spółka z o.o. w Warszawie.Oświadczenie komitetu mieszkańców Gminy Chorkówka po rozmowach w dniu 24.05.2021 z Zarządem Remondis spółka z o.o. w Warszawie.

Szanowni Państwo.

Jesteśmy zbulwersowani treścią komunikatu spółki Remondis, jaki w trybie ekspresowym po spotkaniu z nami w dniu 24.05.2021, wydał do mediów lokalnych jej rzecznik.

Liczyliśmy, że będziemy mogli przekazać Państwu więcej pozytywnych informacji oraz spójne stanowisko wszystkich stron, po spotkaniu w Warszawie. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy od zarządu Remondis protokołu ze spotkania, celem akceptacji lub naniesienia uwag. Inwestor nie zgodził się także na nagrywanie spotkania przy pomocy sprzętu audio-video.

W naszym przekonaniu, odnośnie inwestycji dotyczącej magazynowania odpadów w Szczepańcowej, spółka Remondis woli posługiwać się dezinformacją poprzez media lokalne oraz próbą wywierania presji zarówno na ogół mieszkańców jak i na pojedyncze osoby, celem sparaliżowania następnych protestów mieszkańców.

Komunikat spółki Remondis opublikowany w mediach lokalnych w dniu 25.05.2021, odnośnie przebiegu rozmów w Warszawie z komitetem mieszkańców, całkowicie mija się z prawdą.

W załączeniu przedstawiamy pisemne stanowisko komitetu mieszkańców przekazane przedstawicielowi Zarządu Remondis spółka z o.o. na zakończenie spotkania w dniu 24.05.2021 w Warszawie.

Komitet mieszkańców Gminy Chorkówka
Pismo przekazane w dniu 24.05.2021 Zarządowi Remondis spółka z o.o.

Stanowisko społeczności lokalnej reprezentowanej przez

„Stowarzyszenie Zielona Gmina Chorkówka” w sprawie inwestycji Remondis KROeko do „Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku produkcyjno-magazynowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku przemysłowego na administracyjno-socjalny, budowa wagi najazdowej, budowa podziemnego zbiornika na wody opadowe, budowa placu do magazynowania odpadów z kontenerami i boksami wraz z parkingami, infrastrukturą techniczną, urządzeniami budowlanymi oraz przebudową kolidujących elementów infrastruktury technicznej w ramach budowy bazy magazynowo- transportowej z zapleczem administracyjno-socjalnym”.

Stanowczo sprzeciwiamy się realizacji powyższej inwestycji. Naszym zdaniem obniży to standard życia okolicznych mieszkańców i znacząco negatywnie wpłynie na środowisko naturalne, stworzy zagrożenie katastrofą ekologiczną w zakresie ochrony powietrza, wód powierzchniowych, fauny i flory.

Warunki życia mieszkańców poprzez zwiększony hałas, wzrost ryzyka zachorowalności na nowotwory, zanieczyszczenie powietrza, zagrożenie pożarowe, namnażanie się gryzoni i insektów, zwiększony ruch ciężkich pojazdów napędzanych olejem napędowym oraz cystern, ulegną drastycznemu pogorszeniu.

Tereny przyległe do terenu inwestycji stracą na wartości, zatrzymają rozwój powstającej okolicznej zabudowy jednorodzinnej i dewelopersko-mieszkaniowej.

Koncentracja na niewielkiej powierzchni, stacji tankowania pojazdów, myjni odkażającej samochody i pojemniki po odpadach, warsztatu napraw samochodów, hali magazynowania odpadów niebezpiecznych oraz placu składowania odpadów na wolnym powietrzu stanowi poważne zagrożenie dla ekosystemu.

W najbliższej okolicy zlokalizowano bardzo dużą składnicę drewna o powierzchni ponad 3 hektary w odległości 10 m od granicy planowanej inwestycji.
4 metry od granicy działki Remondis KROeko znajduje się budynek mieszkalno-usługowy zamieszkały przez 3 pokoleniową rodzinę oraz 2 ujęcia wody pitnej. Budynek i ujęcia wody nie zostały uwzględnione w opracowaniach przedstawionych przez inwestora.

Lokalna społeczność jest wysoce zdeterminowana, żeby nie dopuścić do powstania powyższej inwestycji w tej lokalizacji. Wykorzysta wszelkie możliwe prawem działania i naciski do jej zablokowania.

Komitet mieszkańców Gminy Chorkówka
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.