W Szczepańcowej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

XVIII Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" odbyły się w środę 6 kwietnia w Domu Ludowym w Szczepańcowej (Gmina Chorkówka). Wzięli w nich udział uczniowie szkół z terenu Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Turniej podzielony był na dwa etapy. W pierwszym uczestnicy podzieleni na trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne rozwiązywali test składający się z 30 pytań Na rozwiązanie mieli 30 minut.
Oczekując na wyniki rywalizacji uczestnicy zostali zaproszeni na prezentację sprzętu pożarniczego będącego na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej.
Po sprawdzeniu testów i wyłonieniu finalistów przystąpiono do drugiego etapu turnieju, który polegał na ustnym odpowiadaniu na pytania komisji.Wyniki eliminacji powiatowych:
I grupa wiekowa - uczniowie szkół podstawowych
1. Patrycja Zięba (Lubatowa)
2. Mikołaj Szuba (Wróblik Szlachecki)
3. Kordian Dąbrowski (Szczepańcowa)
4. Bartłomiej Kucharski (Wrocanka)

II grupa wiekowa- uczniowie gimnazjum
1. Natalia Dzerowicz (Przybówka)
2. Dominik Bałon (Równe)
3. Rafał Wójcik (Węglówka)
4. Dawid Maciejowski (Jedlicze)
5. Jakub Kołacz (Świerzowa Polska)

III grupa wiekowa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
1. Marcin Lenik (ZSP Nr 1 Krosno)
2. Karol Mercik (ZS Iwonicz)
3. Bartosz Sajdak (ZSP Nr 5 Krosno)

Najmłodszym uczestnikiem Turnieju była Julia Orzechowska ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, która również otrzymała okolicznościowy upominek.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie; mł. bryg. Marek Fejkiel, bryg. Mariusz Kozak, dh Józef Tucki i dh Roman Prugar. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i okolicznościowe upominki ufundowane przez Wójta Gminy Chorkówka, natomiast zwycięzcy Turnieju nagrody i dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Krosna, Starostę Krośnieńskiego, Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie oraz Wójta Gminy Chorkówka. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować powiat krośnieński w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 20 maja 2016 r. w Krasiczynie.

Organizatorem Turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, przy współpracy Komendy Miejskiej PSP w Krośnie, Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chorkówce, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej oraz fundatorów nagród.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:
https://www.terazkrosno.pl/galerie/38-chorkowka/1170-mlodziez-zapobiega-pozarom-final-w-szczepancowej

~ciekawostka

07-04-2016 10:35

Komentarz usunięty przez moderatora.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.