W Świerzowej Polskiej rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej a w nieodległej Szczepańcowej coraz bliżej do zakończenia rozbudowy Domu Ludowego. Zajrzeliśmy do środka.

Przypomnijmy: rozbudowa polega na dobudowaniu od strony południowej zaplecza kuchennego, a od strony północnej zespołu sanitariatów oraz pomieszczenia bibliotecznego. Nadbudowa na podniesienie dachu nad zasadniczą częścią budynku wraz z wprowadzeniem nowych stropów żelbetowych nad kuchnią i miejscem dla gości. Uzyskane w ten sposób pomieszczenia na poddaszu służyć będą celom pomocniczym (pomieszczenie sołtysa i magazynki naczyń oraz sprzętu). Powierzchnia użytkowa Domu Ludowego wzrośnie z 249,98 m2 do 497,20 m2,

Dom Ludowy w Szczepańcowej jeszcze niedawno wyglądał tak:Aktualnie pracownicy kładą płytki na ścianach i podłogach, trwa montaż instalacji wentylacyjnej i klimatyzacji. W ciągu najbliższych dni ma zostać zamontowana instalacja centralnego ogrzewania.

Obok budynku ma powstać plac zabaw i rekreacji, m.in. z piaskownicą, lokomotywą z wagonem, huśtawkami i karuzelą.

Wykonawca robót jest firma UNI-REM z Kobylan, która zaoferowała wykonanie zamówienia za najniższą kwotę brutto 833 036,32zł. Termin wykonania zamówienia: 31.07.2014 r.