W Świerzowej Polskiej rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej a w nieodległej Szczepańcowej coraz bliżej do zakończenia rozbudowy Domu Ludowego. Zajrzeliśmy do środka.

Przypomnijmy: rozbudowa polega na dobudowaniu od strony południowej zaplecza kuchennego, a od strony północnej zespołu sanitariatów oraz pomieszczenia bibliotecznego. Nadbudowa na podniesienie dachu nad zasadniczą częścią budynku wraz z wprowadzeniem nowych stropów żelbetowych nad kuchnią i miejscem dla gości. Uzyskane w ten sposób pomieszczenia na poddaszu służyć będą celom pomocniczym (pomieszczenie sołtysa i magazynki naczyń oraz sprzętu). Powierzchnia użytkowa Domu Ludowego wzrośnie z 249,98 m2 do 497,20 m2,

Dom Ludowy w Szczepańcowej jeszcze niedawno wyglądał tak:Aktualnie pracownicy kładą płytki na ścianach i podłogach, trwa montaż instalacji wentylacyjnej i klimatyzacji. W ciągu najbliższych dni ma zostać zamontowana instalacja centralnego ogrzewania.

Obok budynku ma powstać plac zabaw i rekreacji, m.in. z piaskownicą, lokomotywą z wagonem, huśtawkami i karuzelą.

Wykonawca robót jest firma UNI-REM z Kobylan, która zaoferowała wykonanie zamówienia za najniższą kwotę brutto 833 036,32zł. Termin wykonania zamówienia: 31.07.2014 r.

~chang

08-03-2014 18:07 3 7

Mam pytanie. Ile do tego dołożył starosta? Na otwarcie to się pewno wepcha. Bez zaproszenia podobno był na otwarciu osrodka zdrowia a Jaszczwi. Ale to w jego stylu bo raz w Potoku pojawił się na zebraniu wiejskim i powiedział do ludzi że jest inco gnito.
Odpowiedz

~reni

24-02-2014 22:07 10 5

ha ha ha jaka piekna sala:)beda super imprezki z soltysem i strazakami,bo nikt tego nie wynajmie na wesele:)szkoda kasy....A PLAC ZABAW PO CO?
Odpowiedz

~Marcin Szczur

22-02-2014 15:32 5 7

Trzeba wspierać każdy projekt, który poprawia infrastrukturę naszej gminy, ale uważam, że władza powinna słuchać mieszkańców gminy i realizować ich pomysły, a nie robić te inwestycje, które z różnych względów są wygodne dla władzy. Zastanawiający jest także fakt, że przez 3 lata nic się nie działo, a teraz mamy wysyp inicjatyw i obietnic. Moim zdaniem władza powinna dbać o swoich mieszkańców przez 4 lata, a nie tylko przed wyborami.
Odpowiedz

~mrówka

21-02-2014 14:02 6 8

Ale czym tu zarządzać skoro sala już gotowa? Najbliższa inwestycja pewnie za 50 lat, jak się owa sala zacznie sypać :)
Odpowiedz

~gg

21-02-2014 13:57 7 5

Obyś w alkoholizm nie popadł :)
Odpowiedz

~Rolinik

20-02-2014 20:56 7 5

A ja się tam ciesze ...Wreszcie będzie gdzie się spotykać z kolegami z PSL-u na kielicha...wszak w remizie strażackiej w Szczepancowej mało miejsca a PSL rośnie w siłę!!
Odpowiedz

~bartekkkkk

20-02-2014 18:55 7 7

Wszyscy dużo mają tylko do powiedzenia anonimowo. Jak myślisz jeden z drugim że lepiej byś zarządzał pieniędzmi gminnymi to startuj w wyborach i pokaż co potrafisz.
Odpowiedz

~xxxxyyy

19-02-2014 15:12 8 8

We Wrocance też sala ładnie wyremontowana:) Ale za to w Szczepańcowej sołtys będzie miał gdzie siedzieć :D hehe
Odpowiedz

~obiektywnie

19-02-2014 11:04 7 6

Popieram przedmówców, po co ta inwestycja czyżby w Szczepańcowej wesele było co sobotę, czy inwestycja się chociaż w jakiejś części zwróci?, Wątpię czy w PRL-owskim wystroju (patrząc na płytki w łazienkach, i wspominając odnowę sali wewnątrz w Zręcinie) będą chętni na zorganizowanie tu imprezy? W innych gminach się robi inaczej np. Miejscu Piastowym tam są piękne sale (Głowienka, Rogi), ale tam zainwestowali w projektanta kilka dodatkowych tysięcy, a u nas zdali się na wykonawcy gust (tanio i bez polotu). Czuje że kolejna sala będzie zamknięta szkoda tych pieniędzy.
Odpowiedz

~miś koraralgol

18-02-2014 23:17 8 9

[quote name="baca"]ludzie zamiast sie cieszyc ze sie cos robi to tylko narzekacie[/quote]

Baca z czego sie cieszysz? z kiełbasy wyborczej? popatrz ile inwestycji nie jest wykonanych, nie podniecaj się domem ludowym, czy sala w świerzowej, która już "buduje się" kilkanaście lat
Odpowiedz

~baca

18-02-2014 22:04 7 4

ludzie zamiast sie cieszyc ze sie cos robi to tylko narzekacie
Odpowiedz

~Szczepańcowianka

18-02-2014 21:22 7 7

Paskudne płytki w łazience, poza tym wygląda obiecująco :)
Odpowiedz

~miś koraralgol

18-02-2014 21:20 7 7

No to narobił tych inwestycji. Sale gimnastyczne są co najmniej 4 w naszej gminie i co? Pozamykane!! Dom ludowy, tez bedzie zamkniety chyba za solidnie zaplaca za wynajem. Nie ma niczego czym sie mozemy pochwalic. Obiekty sportowe sa marnej jakosci bo gmina ich nie utrzymuje bo maja to w dupie. Orliki są wszędzie dookoła bo stać gminy na to!! Nie ma pieniedzy na nic co bedzie służyło ludziom, czym można się pochwalić. Gmina biedna, brzydka, nudna i bez przyszłości. Taki napis powinien widnieć na drzwiach wejsciowych do urzedu. Wstyd, dno i kompromitacja. Zdaje sobie jednak sprawe z tego ze nasi wybrancy czytaja to i mysla sobie. Płaczcie biedaki, nam jest akurat w naszej gminie dobrze!
Odpowiedz

~jan kowalsky

18-02-2014 20:52 7 7

k.... róbmy wybory co 2 lata!!!!! zbierzmy na to podpisy!!! może "obywatelski" "rząd" to przegłosuje!!! a wtedy takie marnie zarządzane gminy jak nasza będą mieć coś nie raz na 4 lata a raz na 2!!! Pozdrowienia panie wójcie za 3lata nic nie robienia ale wreszcie pan ruszył z kopyta lepiej późno niż wcale. Szkoda tylko że znów się tyle ludzi na to nabierze
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.