Wczoraj w Szczepańcowej przy ulicy Przemysłowej 34 miało miejsce otwarcie Innowacyjnego Centrum Dystrybucyjnego Eurocash w Strefie Inwestycyjnej Innowacyjnych Technologii 'Szczepańcowa - Lotnisko'.

Budowa Strefy Inwestycyjnej Innowacyjnych Technologii rozpoczęta został 4 października 2011 roku. To pierwsza w Polsce strefa stworzona przez prywatnego przedsiębiorcę - firmę Efekt Marek Zawisza. Powstała dzięki dofinansowaniu inwestycji przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Powierzchnia Strefy to 20 ha, została zlokalizowana tuż przy krośnieńskim lotnisku.

W sobotę 8 lutego otwarto Innowacyjne Centrum Dystrybucyjne Eurocash. Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2013 a zakończona w styczniu 2014. Centrum Dystrybucyjne zajmuje powierzchnię 5 ha, koszt inwestycji to 30 mln złotych. Ma obsłużyć 500 placówek handlowych z południa Polski, prace w nim ma znaleźć ok 450 osób (ok 250 nowych miejsc pracy).Grupa Eurocash zajmuje się hurtową dystrybucją artykułów szybko zbywalnych. Należą do niej takie sieci sklepów jak Delikatesy Centrum, ABC, Groszek, Lewiatan czy Drogerie Koliber. Głównym udziałowcem Eurocash jest Portugalczyk Luis Amaral.

Nieoficjalnie wiadomo, że przeniesienie działalności z dotychczasowej lokalizacji (Krosno, ul. Żwirki i Wigury) do Szczepańcowej ma rozpocząć się 14 lutego i potrwać do niedzieli.

~jan

09-02-2014 21:20 2 2

hahaha...co to za "innowacja"?? to przecież jest zwykły magazyn i nic więcej !! żadnej produkcji żadnej innowacji i dystrybucja praktycznie zagranicznych produktów!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.