W dniu 8 lipca 2007r. na stadionie "LZS" Jasiołka Świerzowa odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chorkówka. W turnieju udział wzięły drużyny występujące w rozgrywkach ligowych, prowadzonych przez OZPN w Krośnie.
Z II grypy z rozgrywek w turnieju wycofała się drużyna LKS "Nafciarz" Bóbrka, usprawiedliwiając swoją nieobecność w Turnieju Piłkarskim. W wyniku rozgrywanych spotkań z I grupy do Turnieju finalowego awansowała drużyna LKS "Jasiołka" Świerzowa Polska, z II grupy drużyna LKS "Polonia" Kopytowa a z grupy III LKS "Orzeł" Faliszówka. Turniej finałowy został rozegrany w systemie "każdy z każdym", tak więc zmierzyły się ze sobą wszystkie wymienione drużyny. Klasyfikacja końcowa Turnieju: 1 miejsce: LKS Orzeł Faliszówka, 2 miejsce: LKS "Polonia" Kopytowa, 3 miejsce: LKS "Jasiołka" Świerzowa Polska. Dodatkowo organizatorzy nagrodzili nagrodą rzeczową najstarszego zawodnika Turnieju Jana Żenczakowskiego, reprezentującego Klub LKS "Orzeł" Faliszówka, również wyróżniono najwszechstronniejszego bramkarza i zawodnika Turnieju: Marcina Marszała reprezentującego Klub "Orzeł" Faliszówka i Tomasza Gierlasińskiego reprezentującego Klub "Polonia" Kopytowa. Zwycięzca Turnieju otrzymał wartościowy komplet strojów piłkarskich oraz okazały puchar. Wszystkie drużyny uczestniczące w Turnieju otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i dyplomy. W ceremonii wręczania nagród uczestniczyli: P. Andrzej Koniecki – Wójt Gminy Chorkówka, P. Maciej Sekuła - wiceprzewodniczący Rady Gminy Chorkówka, P. Mieczysław Wawszczak - wiceprzewodniczący Rady Gminy Chorkówka. Organizatorem Turnieju była Rada Gminna LKS w Chorkówce – jej przedstawiciel LKS "Jasiołka" Świerzowa P. na czele z P. Andrzejem Krzanowskim - prezesem Klubu oraz Urząd Gminy w Chorkówce, który udzielił pomocy merytorycznej i finansowej przy organizacji Turnieju. Mecze piłkarskie sędziowali Panowie: Władysław Śnieżek, Stanisław Jagiełło, Piotr Mroczka i Ryszard Pękala. Turniej prowadził Pan Bogusław Pacek – inspektor d.s. Kultury i Sportu w gminie Chorkówka, sekretarz Rady Gminnej Ludowych Klubów Sportowych. Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze, chociaż w niektórych meczach można było zaobserwować wiele sportowej i emocjonującej walki o przysłowiową "każdą piłkę". Drużyna LKS "Orzeł" Faliszówka – zwycięzca Turnieju będzie reprezentować Gminę Chorkówka razem z drużyną LKS "Victoria" Kobylany w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Krośnieńskiego, który odbędzie się 29 lipca 2007 roku na stadionie sportowym w Kobylanach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.