'Zboże już skoszone, do stodół sprzątnięto, dzisiaj w naszej wiosce obchodzimy święto. Nad rzeką Jasiołką leży nasza wioska, ukochana Świerzową Polską zwana'.
W dożynkach wzięły udział wszystkie organizacje: Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Koło Emerytów i Rencistów, Ochotnicza Straż pożarna i "LZS" Jasiołka.

Starostą Dożynek był Pan Stanisław Socha i starościną Pani Ewa Misiak. Z wieńcem dożynkowym, wykonanym przez panie z koła Emerytów i Rencistów, a niesionym przez strażaków w asyście orkiestry, korowód udał się do kościoła parafialnego w Zręcinie. W korowodzie uczestniczyła Pani sołtys Alina Celej oraz radni wsi - Mieczysław Czelny i Zofia Romańska oraz rolniczy i mieszkańcy.

Po mszy św. w Domu Ludowym był przygotowany obiad przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich dla zaproszonych gości, sponsorów i uczestników korowodu dożynkowego. Po obiedzie wraz z władzami Gminy, korowód dożynkowy ulicą Szkolną udał się na stadion sportowy.

Korowód prowadził przez wieś Stanisław Gancarz na koniu, jako symbol starodawnego gospodarza. Na stadionie starosta przywitał gości: Wójta Gminy Chorkówka mgr. inż. Andrzeja Konieckiego wraz z małżonką, z-cę Wójta Gminy Dariusza Batora z małżonką, Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierza Krężałka z małżonką, Sekretarza Urzędu Gminy Bożenę Panek, Proboszcza Parafii Zręcin dr. Wacława Sochę, Radnych, Sołtysa wsi oraz sponsorów i rolników - Marka Trygara, Krzysztofa Kłuska i Renatę Gradowicz.

Po przekazaniu dożynkowego kołacza władzom Gminy i wsi, podzielono go i poczęstowano zebranych mieszkańców. Zespół Emerytów i Rencistów wykonał pieśni dożynkowe. Gdyby następnego dnia nie był czwartek, zabawa trwała by do białego rana.

Zobacz zdjęcia

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.