Władze gminy Chorkówka uczciły wielkiego prekursora przemysłu naftowego. Radni Rady Gminy jednogłośnie podjęli uchwałę o nadaniu imienia Ignacego Łukasiewicza mostowi nad rzeką Jasiołką w Świerzowej Polskiej.
W grudniu 2019 r. do wójta gminy Chorkówka wpłynął wniosek o nadanie imienia mostowi nad Jasiołką w Świerzowej Polskiej na drodze powiatowej relacji Krosno - Kobylany - Toki.

Właścicielem mostu jest Starostwo Powiatowe w Krośnie, dlatego wójt przekazał staroście krośnieńskiemu informacje o podjęciu działań zmierzających do nadania imienia mostowi. Zarząd powiatu pozytywnie zaopiniował tę inicjatywę.

- Dużymi krokami zbliża się dwusetna rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza, którą będziemy obchodzić w 2022 roku. Czynione są starania, w tym przez posła Piotra Babinetza, by ten rok był nazwany "Rokiem Łukasiewiczowskim", a patronat sprawował prezydent RP. Będzie to na pewno wielkie wydarzenie i promocja naszej gminy, powiatu krośnieńskiego oraz miejsc, z którymi Łukasiewicz był związany - mówił podczas sesji Wojciech Żurkiewicz, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka.

Jak dodał Wojciech Żurkiewicz, dzięki wielkiemu odkrywcy, udało się biedną Galicję wyciągnąć z zacofania, okoliczni chłopi mieli pracę przez wiele lat a wioski i miasteczka się rozbudowywały.

- Chcemy, by po tej rocznicy coś na pamiątkę zostało, miejsca związane z Łukasiewiczem, czyli Bóbrka, Chorkówka, Zręcin, zostały uporządkowane - stwierdził radny Wojciech Żurkiewicz.

Za nadaniem imienia głosowało 13 radnych. Nikt się nie wstrzymał od głosu ani nie był przeciw.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.