Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował tymczasowy areszt wobec 25-letniego mieszkańca gminy Chorkówka. Mężczyzna ma postawiony zarzut posiadania znacznej ilości tabletek ecstasy oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad domownikami.
Mężczyzna został zatrzymany 27 grudnia w nocy w mieszkaniu na terenie gminy Chorkówka. Podczas przeszukania policjanci znaleźli znaczne ilości substancji psychotropowych. Było to blisko 430 sztuk tabletek ecstasy w kolorze żółtym i zielonym oraz ponad 30 g kokainy. Następnego dnia śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Krośnie.

- Mężczyźnie, oprócz posiadania, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znacznej ilości substancji psychotropowych i ponad 30 g kokainy, postawiony został również zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad osobami, z którymi mieszkał. Miał im również grozić pozbawieniem życia - informuje Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do znęcania miało dochodzić od stycznia 2019 r. do chwili zatrzymania.

Mężczyzna nie przyznał się do postawionych mu zarzutów, w tym znęcania się. Wyjaśnił, że tabletki kupił poprzez jedną ze stron internetowych i miał je na własny użytek. Stwierdził, że przesyłkę odebrał z paczkomatu w miejscowości, w której mieszka. Według młodego mieszkańca gminy Chorkówka tabletki, które zamawiał, nie są substancjami niedozwolonymi.

Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Za psychiczne i fizyczne znęcanie się grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Z kolei posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest od roku do 10 lat pozbawienia wolności.