W sobotnie popołudnie 16 listopada, w Domu Ludowym w Świerzowej Polskiej, 25-lecie działalności świętował Zespół Śpiewaczy "Seniorzy".
Zespół śpiewaczy w Świerzowej Polskiej (gmina Chorkówka) powstał w 1977 roku przy Kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jego założycielami byli Józef Czekaj i Stanisław Przetacznik, który został jego pierwszym kierownikiem. W zamyśle zespół miał przygrywać podczas spotkań członków Koła i okolicznościowych imprez. W 1994 roku z powodu wieku Stanisław Przetacznik zrezygnował z dalszego prowadzenia zespołu a jego kierownictwo objęła Alicja Adamik. Zespół powiększył się o kilku członków i przyjąć nazwę "Seniorzy".

W trakcie 25-letniej działalności pod nazwą "Seniorzy" zespół występował na wielu scenach, również za granicą. W swoim repertuarze ma pieśni kościele, ludowe, patriotyczne i biesiadne a także skecze. Alicja Adamik prowadziła zespół aż do roku 2018 roku, kiedy to funkcję kierownika przejęła Maria Żołna. Obecnie zespół liczy 16 członków i działa przy Kole Gospodyń Wiejskich.

Maria ŻołnaMaria Żołna

Podczas sobotniej uroczystości jubileuszowej nie zabrakło życzeń i ciepłych słów pod adresem zespołu. Dla przybyłych gości wystąpił sam zespół a także Zespół Folklorystyczny "Tereściacy" z Zawadki Rymanowskiej. Był też okolicznościowy tort ufundowany przez lokalną cukiernię.

okolicznościowy tort

Gratulacje składali m.in. Ewa Misiak - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Świerzowej Polskiej, Alina Celej - Radna Rady Gminy Chorkówka, Andrzej Wierdak - Radny Rady Gminy Chorkówka i Przewodniczący Komisji Budżetowo-Gospodarczej, Monika Subik - Dyrektor - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego, Małgorzata Pelczar - dyrektor Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej, Bogusława Kawalec - sołtys Świerzowej Polskiej, Bogusław Pacek - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce a także członkowie innych zespołów śpiewaczych działających na terenie gminy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jubileuszu:

Zobacz zdjęcia

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.