W niedzielę 17 lutego w hali sportowej przy Gimnazjum w Świerzowej Polskiej odbędzie się koncert charytatywny dla Wiktorii Mikosz, mieszkanki gminy Chorkówka.
Wiktoria Mikosz w grudniu skończyła 9 lat. Wszystko zaczęło się od utykania Wiktorii na prawą nóżkę, w kolejnych dniach doszedł silny ból. 24 maja 2018 roku Wiktoria trafiła do szpitala w Jaśle, gdzie po badanie RTG nie stwierdzono niczego poważnego.

Po dwóch dobach w szpitalu u Wiktorii wystąpił niedowład kończyn dolnych i zatrzymanie moczu. Rodzice natychmiast zaczęli szukać pomocy u innych specjalistów. 29 maja Wiktoria trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie na oddział neurologii dziecięcej. Po badaniu rezonansem magnetycznym postawiono diagnozę - guz kanału kręgowego.

1 czerwca Wiktoria trafiła na stół operacyjny, guz usunięto a sama operacja przebiegła pomyślnie. Podczas operacji został pobrany fragment do badań histopatologicznych. Diagnoza badania okazała się dla całej rodziny przerażająca - nowotwór złośliwy tzw. "Mięsak Ewinga". Wiktoria przebywa na oddziale onkologii, gdzie jest poddawana chemioterapii i radioterapii, która wiąże się z okropnym bólem, zmęczeniem. Wiktorię czeka długotrwała, ciężka, kosztowna rehabilitacja.

W niedzielę 17 lutego w hali sportowej przy Gimnazjum w Świerzowej Polskiej odbędzie się koncert charytatywny dla Wiktorii Mikosz. Początek o godz. 15:00, wystąpi zespół Play & Dance (Toporki), Blue Angels oraz grupa Dejw. W programie również zabawy dla najmłodszych, licytacje i kiermasz ciast. Na godz. 19:00 przewidziany jest pokaz sztucznych ogni.

W dniu imprezy do nabycia cegiełki w cenie 10, 15 i 35 zł.

Pomóc Wiktorii można dokonując wpłaty na konto: Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba", nr konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: 1914 pomoc dla Wiktorii Mikosz,
a także przekazując 1% podatku wpisując w formularzu PIT nr KRS: 0000382243 a w rubryce "Informacje uzupełniające - Cel szczegółowy 1%": 1914 pomoc dla Wiktorii Mikosz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.