Przemysław Jedziniak z Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej zwycięzcą VI Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej, zorganizowanego przez Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie. Trzecie miejsce zajął Kacper Dobrzański z Zespołu Szkół w Zręcinie.
Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej to cykliczne przedsięwzięcie odbywające się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 "Mechanik" w Krośnie początkiem drugiego semestru roku szkolnego. Jego tematyka obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu motoryzacji, techniki, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jego celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu nowoczesnych technologii, innowacyjnej gospodarki, techniki i motoryzacji jak również propagowanie kształcenia zawodowego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz podstawowych z terenu województwa podkarpackiego.

Finał Szóstego konkursu odbył się 7 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie. Przystąpiło do niego 58 uczniów z 16 szkół z Krosna, powiatu krośnieńskiego, brzozowskiego i strzyżowskiego.

Każdy z uczniów w finale miał do pokonania trzy etapy. W pierwszym do rozwiązania był test składający się z 30 pytań, w drugim należało rozwiązać zadania sprawnościowe z wykorzystaniem wiedzy technicznej, w trzecim test sprawnościowy polegający na jeździe na czas z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.

Kacper Dobrzański

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, najlepsi puchary i cenne nagrody rzeczowe - rower, przenośny dysk twardy i tablet.

Zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się Przemysław Jedziniak z Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej (opiekun Piotr Węgrzyn). Drugie miejsce zajął reprezentant Szkoły Podstawowej w Milczy Wiktor Łabuda (opiekun Tomasz Kowalczuk). Na najniższym miejscu podium stanął Kacper Dobrzański z Zespołu Szkół w Zręcinie (opiekun Rafał Wójtowicz).

Nagrody wręczył dyrektor "Mechanika" Bogdan Adamski, a także przedstawiciele sponsorów nagród Podkarpackiego Banku Spółdzielczego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.