Andrzej Pacek reprezentujący Gimnazjum w Świerzowej Polskiej został zwycięzcą piątej edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie.
Finał piątej edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie odbył się we wtorek 6 marca.

Do konkursu zgłoszonych zostało 49 gimnazjalistów z Krosna i ościennych powiatów, ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 40 gimnazjalistów z 12 gimnazjów. W uroczystym otwarciu konkursu wziął udział Prezydent Krosna Piotr Przytocki, z-ca Bronisław Baran oraz przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty Wojciech Telesz. Konkurs objął honorowym patronatem Prezydent Krosna i Podkarpacki Kurator Oświaty.

- Głównym celem konkursu jest zaszczepienie w młodych ludziach pasji, zainteresowanie techniką i motoryzacją. Chcemy w ten sposób spopularyzować ten rodzaj wiedzy jak i branże w jakich nasza szkoła kształci - mówił Bogdan Adamski, dyrektor ZSP NR 3 w Krośnie. - Jedną z wartości tego konkursu jest to, że został on przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty wpisany do listy konkursów które punktowane na świadectwie przy naborze do szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs podzielony został na trzy etapy. W pierwszym uczestnicy zmierzyli się z testem jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań. Na etapie drugim musieli wykonać 5 wylosowanych zadań z wykorzystaniem samochodu i motocykla. W trzecim etapie do pokonania był test sprawnościowy, polegający na jeździe na czas z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.

Zwycięzcą piątej edycji konkursu został Andrzej Pacek reprezentujący Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej Polskiej. W nagrodę otrzymał rower. Drugie miejsce zajął Maksymilian Stanosz z Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Krośnie. Nagrodą za drugie miejsce był tablet. Na trzecim miejscu podium znalazł się Jakub Korzeniowski z Gimnazjum w Jedliczu, w nagrodę otrzymał aparat fotograficzny.

Za rok kolejna edycja konkursu. Zaproszenia otrzymają uczniowie 7 i 8 klas szkół podstawowych i 3 klas gimnazjów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: