Srebrny i brązowy medal przywiozły zawodniczki UKS Judo "Jasiołeczka" Świerzowa Polska z Jasła, gdzie odbył się pierwszy tegoroczny turniej z cyklu International Judo League.
W dniach 4 - 5 marca 2017 odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo. To pierwszy turniej w tym roku z cyklu International Judo League, na który przyjechały reprezentacje 13 państw, 60 klubów polskich i zagranicznych oraz... 750 zawodników. Walki rozgrywano w sobotę na dwóch halach, do późnych godzin wieczornych. Dwudniowe zawody połączone były z otwarciem Podkarpackiego Centrum Sportów Walki na MOSiR w Jaśle.

UKS Jasiołeczka

Na ten niezwykle wymagający turniej i podjęcie walk z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami zdecydowała się 6-osobowa ekipa z UKS Judo "Jasiołeczka" Świerzowa Polska. Po ciężkich walkach Anna Wiśniowska wywalczyła brąz a Aleksandra Babczyńska srebro. Pozostałym zawodnikom "Jasiołeczki" nie brakowało ani woli walki ani odwagi, byli to Martyna Faber, Szymon Babczyński, Jakub Samborowski i Paweł Kawalec.

UKS Jasiołeczka

W sobotę walki i współzawodnictwo, a w niedzielę zawodnicy UKS "Jasiołeczka" wzięli udział w seminarium szkoleniowym prowadzonym przez znanego judokę Krzysztofa Wiłkomirskiego, brązowego medalistę mistrzostw świata (2001) i Europy (2003), wielokrotnego mistrza Polski, dwukrotnego uczestnika igrzysk olimpijskich. Oprócz niezwykłego treningu nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć i autografów.

UKS Jasiołeczka