Śmierć na miejscu poniósł rowerzysta, który czołowo zderzył się z samochodem osobowym. Według wstępnych ustaleń rower był nieoświetlony, a kierowca auta wyprzedzał inny pojazd. Nie wiadomo z jaką jechał prędkością.
Do wypadku doszło wczoraj, ok. godz. 17.30 na ul. Zręcińskiej w Krośnie. Kierujący vw passatem 38-letni mieszkaniec gminy Chorkówka, podczas wyprzedzania innego samochodu, uderzył w jadącego w przeciwnym kierunku rowerem 50-letniego mieszkańca Krosna. W wyniku doznanych obrażeń, rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ustalili, że rower nie miał obowiązkowego oświetlenia.
Do wypadku doszło na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Zadaniem biegłego będzie określenie, jak szybko poruszał się passat. Kierowca był trzeźwy.
To pierwszy wypadek śmiertelny w tym roku na drogach powiatu krośnieńskiego i wiele wskazuje, że można było uniknąć tej tragedii. Apelujemy do rowerzystów aby po zmroku używali kamizelek odblaskowych oraz nie zapominali o obowiązkowym wyposażeniu roweru.

Przypominamy, że każdy rower poruszający się po drodze publicznej, powinien posiadać:
- co najmniej jeden, skutecznie działający hamulec,
- dzwonek albo inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku,
- światła:
* z przodu: jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
* z tyłu: jedno światło pozycyjne barwy czerwonej (może być migające) i jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt.
Kierowcom przypominamy natomiast, że wyprzedzanie jest jednym z najbardziej najtrudniejszych manewrów, przy którym jest obowiązek zachowania szczególnej ostrożności. Oczywiście nie wolno również przekraczać dopuszczalnej na danym odcinku drogi prędkości.

Na zdjęciu samochód, który zderzył się z rowerzystą.