Zespół ratowników - uczniów Gimnazjum ze Świerzowej Polskiej zwyciężył w IX edycji Regionalnego Konkursu Pierwszej Pomocy.

IX edycja Regionalnego Konkursu Pierwszej Pomocy dla młodzieży gimnazjalnej z udziałem młodzieży ze Słowacji o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Krosna odbyła się 8 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie.

Jak co roku konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej każdy uczestnik pisemnie odpowiada na 25 pytań testowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy i promocji zdrowia. W części praktycznej 3-osobowy zespół miał za zadanie udzielić pomocy przedmedycznej w trzech ogniskach urazowych oraz wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową według wytycznych ERR z 2015r. na fantomach medycznych.

W klasyfikacji końcowej najlepszy okazał się zespół ratowników z Gimnazjum ze Świerzowej Polskiej. Jego opiekunem jest Piotr Drozd.

Klasyfikacja końcowa:
1. Świerzowa Polska
2. Katolik Krosno
3. Królik Polski
4. Gim. 4 Krosno
5. Gim. I Krosno
6. Wróblik Szlachecki
7. Trześniów
8. Iskrzynia
9. Równe
10. Stara Wieś
11. Węglówka
12. Lubatówka
13. Jaśliska
14. Odrzykoń
15. Milcza
16. Iwonicz-Zdrój
17. Klimkówka
18. Jasionów
19. Domaradz
20. Jasionka
21. Szebnie
22. Jaszczew

Drużyny ze Słowacji:
1. Svidnik B
2. Spojena
3. Svidnik A

Dodatkowo reprezentanci Gimnazjum ze Świerzowej Polskiej otrzymali wyróżnienie za największą wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, wyróżnienie za zajęcia I miejsca w Rejonowym Konkursie Pierwszej Pomocy i za najlepiej udzieloną pomoc w ognisku urazowym "wypadek komunikacyjny".

Zobacz zdjęcia:
https://www.terazkrosno.pl/galerie/48-krosno/1174-ix-regionalny-konkurs-pierwszej-pomocy

.