W ostatnich dniach lutego uczniowie Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza odnieśli dwa znaczące sukcesy w Powiatowej Gimnazjadzie w siatkówce.

We wtorek 24 lutego w Jedliczu do zawodów przystąpili chłopcy. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. W grupie A znalazły sie gimnazja z Przybówki, Potoka, Iwli oraz Rogów. Natomiast w grupie B rywalizowały gimnazja z Świerzowej Polskiej, Iwonicza oraz Korczyny. Po rozgrywkach grupowych drużyny z drugich miejsc rywalizowały w meczu o trzecie miejsce natomiast zwycięzcy grup rozegrali mecz finałowy, którego stawką był awans do zawodów rejonowych.

Wyniki poszczególnych meczy grupowych:

Grupa A:
Przybówka - Potok 2:0
Iwla – Rogi 0:2
Iwla - Przybówka 0:2
Potok - Rogi 0:2
Rogi - Przybówka 0:2
Potok - Iwla 1:2

Grupa B:
Świerzowa Polska - Korczyna 2:0
Korczyna - Iwonicz 0:2
Iwonicz - Świerzowa Polska 0:2

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się:
Rogi - Iwonicz 0:2

Natomiast w finale zagrały Świerzowa Polska i Przybówka. W pierwszym secie Świerzowa Polska zwyciężyła 20:8, w drugim secie toczyła się bardziej wyrównana walka, jednak nasi gimnazjaliści zwyciężyli 20:18. Tym samym uzyskali awans do zawodów rejonowych.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - Świerzowa Polska
2 miejsce - Przybówka
3 miejsce – Iwonicz

Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej Polskiej reprezentowali: Michał Kłusek, Jakub Dziadosz, Kacper Buczyński, Rafał Gierlasiński, Krystian Mermon, Arkadiusz Jastrząb, Damian Rozmus, Hubert Kamelski oraz Paweł Wilk. Opiekunem drużyny jest Grzegorz Węgrzynowski.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych.W czwartek 26 lutego również w Jedliczu rywalizowały dziewczyny. Naszą gminę reprezentowały uczennice Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej. Oprócz naszych dziewcząt do rywalizacji przystąpiły gimnazja z Dukli, Krościenka, Miejsca Piastowego, Przybówki, Rymanowa, Lubatowej, Korczyny i Jedlicza. Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na trzy grupy. W rozgrywkach grupowych nasze uczennice zmierzyły się z Rymanowem i Przybówką zwyciężając w obu pojedynkach 2:0. Tym samym uzyskały awans do gier finałowych. W fazie finałowej musiały jednak uznać wyższość przeciwniczek z Dukli i Krościenka przegrywając 2:0.

W końcowej klasyfikacji turnieju nasze zawodniczki zajęły wysokie trzecie miejsce.
Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej reprezentowały: Zuzanna Belczyk, Zuzanna Jagieło, Natalia Wilk, Paulina Wilk, Wiktoria Cichoń, Klaudia Głowacka, Małgorzata Wityńska, Patrycja Leniek, Małgorzata Pęcak, Weronika Ozimina, Magda Marszałek i Patrycja Adamczyk. Opiekunem drużyny jest Piotr Drozd.