13 i 14 maja odbyły w naszej szkole Dni Języków Obcych. W niezwykłą atmosferę już od pierwszych chwil po wejściu do szkoły, wprowadzały nas flagi różnych państw rozwieszone na korytarzach.

We wtorek miała miejsce część artystyczna, którą przygotowała grupa uczniów wraz z panią Ewą Bieszczad i Agatą Litwin. Przedstawiono prezentacje multimedialne na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych, na podstawie których przeprowadzono quizy z nagrodami. Do nauki języków obcych zachęciły nas scenki, które w komiczny sposób przedstawiały skutki braku znajomości podstaw języka angielskiego, czy niemieckiego. Uczniowie klas drugich specjalnie na tę okazję przygotowali teledysk do piosenki "Happy", a z Klaudią z IIc bawiliśmy się wspólnie podczas piosenki "Moves like Jagger". Rozstrzygnięto konkurs na stworzenie plakatu, obrazujący hasło "Języki obce znasz, przyjaciół w świecie masz" oraz przeprowadzono konkursy - dyktando w języku angielskim i niemieckim. We wtorek odbyły się również zajęcia prowadzone przez native speakera Andy’ego Miller’a.W środę gościliśmy panią Joannę Lay, która przeprowadziła w naszej szkole ciekawe warsztaty z językiem niemieckim w roli głównej. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji Deutsch Wagen Tour, która ma na celu promowanie nauczania języka niemieckiego. W naszej szkole miały miejsce trzy lekcje o różnym poziomie zaawansowania. W pierwszej z nich uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Świerzowej Polskiej, dla których było to pierwsze zetknięcie się z językiem niemieckim. Kolejne zajęcia były prowadzone z udziałem uczniów naszego gimnazjum. Takie niecodzienne lekcje w formie różnych ciekawych zabaw pozwoliły nam przekonać się, że języka niemieckiego można uczyć się w bardzo przyjemny sposób. Odbyło się na nich wiele konkursów z nagrodami, którymi były różne gadżety z logo akcji np. koszulki, piórniki, długopisy.Przez te dwa dni wielu uczniów z naszej szkoły przekonało się, że nauka języków obcych może być przyjemna, a w dzisiejszych czasach umiejętność władania kilkoma językami jest bardzo cenna.

Gimnazjum Świerzowa Polska