Dzisiaj w Świerzowej Polskiej kilka chwil przed godziną 18:00 doszło do dramatycznego zdarzenia. Pies pogryzł bawiącego się 6-letniego chłopca. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak relacjonuje st. aspirant Beata Winiarska z komendy Policji w Krośnie informacja o zdarzeniu wpłynęła do oficera dyżurnego o godzinie 18:00. Kilkoro dzieci bawiło się piłką na jednej z posesji w Świerzowej Polskiej, w pewnym momencie piłka spadła na posesję sąsiada, więc jedno z dzieci po nią pobiegło. Dziecko usiłując odzyskać piłkę, zostało napadnięte przez psa sąsiada.

Chłopiec ma rozległe rany głowy, ale jest wydolna oddechowo i krążeniowo. Została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego EC135 (baza w Sanoku) do szpitala w Rzeszowie. Lądowanie w Rzeszowie odbywało się w bardzo trudnych warunkach pogodowych - burza.Pies należał do sąsiada chłopca. Na miejscu zdarzenia prócz śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego uczestniczył zespół specjalistyczny Pogotowia Ratunkowego w Krośnie oraz patrol policji.

krosno112.pl