11 lutego w hali GOSiR odbyła się powiatowa Gimnazjada w siatkówce dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasze reprezentantki w rozgrywkach grupowych rywalizowały z Przybówką, Iwoniczem i Duklą.

W drugiej grupie zagrały drużyny z Krościenka, Klimkówki, Iskrzyni i Jedlicza. Do dalszej fazy rozgrywek (półfinałów) awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Po trzech zwycięstwach z każdym z wyżej wymienionych przeciwników w stosunku 2:0, nasze dziewczyny awansowały do półfinału, w którym zmierzyły się z drugą drużyną z grupy B – Klimkówką. W półfinale dziewczyny nie zawiodły i zwyciężyły ponownie 2:0 i awansowały do finału. W finale z Krościenkiem zagrały nadal na swoim równym, dobrym poziomie i po zaciętej rywalizacji odniosły zwycięstwo 2:0 uzyskując tym samym awans do zawodów rejonowych.

Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej Polskiej reprezentowały: Klaudia Lenik, Weronika Ozimina, Aleksandra Korecka, Diana Szopa, Wiktoria Polak, Kamila Hac, Klaudia Biedka, Agnieszka Czekaj, Patrycja Adamczyk, Zuzanna Prętnik, Agnieszka Szymbara i Klaudia Młocek. Opiekunem zespołu jest Piotr Drozd.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych.