W czasie ferii zimowych została rozpoczęta budowa sali gimnastycznej w Świerzowej Polskiej. Jest to jedna z największych inwestycji ostatnich lat w gminie Chorkówka.

30 października ogłoszono przetarg na rozbudowę i przebudowę Gimnazjum w Świerzowej Polskiej o budynek sali gimnastycznej z przewiązką.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane.

Na parterze sali zaprojektowano m.in. pomieszczenia takie jak: sala o powierzchni ponad 560 m2 z widownią o powierzchni blisko 70 m2 i 158 miejscami siedzącymi, szatnie, wc i umywalnie, pomieszczenia porządkowe, magazyny i pokój nauczycieli. Na piętrze zaprojektowano m.in. salę gimnastyczną o powierzchni ponad 67 m2, szatnie, wc i umywalnie. Sala ma być wyposażona w bramki, siatki, tablice wyników, drabinki gimnastyczne, kurtynę dzielącą salę i inny sprzęt sportowy. Powierzchnia użytkowa budynku ma wynosić prawie 1000 m2, a kubatura brutto 7510 m3.
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to obiekt najpóźniej do końca czerwca 2015 roku powinien zostać oddany do użytku.

~Wiliam Wallace

14-02-2014 07:33 6 10

Hala swoją drogą, a ja mam pytanie wyprzedzające. Mianowicie ile będzie kosztowała godzina wynajmu owej hali analogicznie do obiektu w Zręcinie?
Odpowiedz

~piłkarzyk

09-02-2014 08:36 7 9

W piłkę będzie można pograć czy hala będzie tylko do siatkówki jak w Kopytowej? :-x
Odpowiedz

~sdas

08-02-2014 21:34 8 5

[quote name="henek"]Sala gimnastyczna ?? a komu to potrzebne jak szkoły Wójt zamyka??
Orlika nie zbudował choć był dotowany przez Państwo.[/quote]
Komu ? a wiesz ze młodzież z gimnazjum nie ma gdzie mieć wf ? muszą wynajmować sale w Szczepańcowej a własnego miejsca nie mają.Skoro twierdzisz że sala dzieciom nie jest potrzebna to na co nam orlika ???
Odpowiedz

~mieszkaniec

08-02-2014 09:49 3 5

[quote name="henek"]Sala gimnastyczna ?? a komu to potrzebne jak szkoły Wójt zamyka??
Orlika nie zbudował choć był dotowany przez Państwo.[/quote]
a kampania wyborcza
Odpowiedz

~henek

08-02-2014 00:33 9 6

Sala gimnastyczna ?? a komu to potrzebne jak szkoły Wójt zamyka??
Orlika nie zbudował choć był dotowany przez Państwo.
Odpowiedz

~alf

07-02-2014 23:38 8 9

[quote name="obiektywnie"]Dlaczego nie jest napisane ile będzie kosztowała ta inwestycja? i za jakich pieniędzy zostanie zrealizowana? Przecież to jest najważniejsza informacja. Inwestycje się zaczyna przed wyborami, żeby coś się działo, ze środków budżetu gminy bo nie ma żadnej dotacji, przecież nas stać - zaciągnie się zobowiązanie, kredyt, chyba że w budżecie Gminy Chorkówka jest kilka milionów złotych - wątpię. Zrealizowanie takiej inwestycji na już! pogrąży nasz budżet gminy na przyszłe lata, ale zaowocuje głosami przy wyborach. Brawo! Ps. to będzie 3 hala (Szczepańcowa, Zręcin, Świerzowa Polska) wszystko na kupie! Wsie zza lasa, Chorkówka, Żeglce będziecie jeździć na
halówkę do Centrum Gminy, które jest zlokalizowane przy wylocie z Gminy.[/quote]Swierzowa duza wioska to I duzo glosow mozna zdobyc,a Zeglce za to ze tak malo glosow oddaly name wojta to dalej nic nie beds miec!
Odpowiedz

~obiektywnie

07-02-2014 14:08 5 4

Dlaczego nie jest napisane ile będzie kosztowała ta inwestycja? i za jakich pieniędzy zostanie zrealizowana? Przecież to jest najważniejsza informacja. Inwestycje się zaczyna przed wyborami, żeby coś się działo, ze środków budżetu gminy bo nie ma żadnej dotacji, przecież nas stać - zaciągnie się zobowiązanie, kredyt, chyba że w budżecie Gminy Chorkówka jest kilka milionów złotych - wątpię. Zrealizowanie takiej inwestycji na już! pogrąży nasz budżet gminy na przyszłe lata, ale zaowocuje głosami przy wyborach. Brawo! Ps. to będzie 3 hala (Szczepańcowa, Zręcin, Świerzowa Polska) wszystko na kupie! Wsie zza lasa, Chorkówka, Żeglce będziecie jeździć na halówkę do Centrum Gminy, które jest zlokalizowane przy wylocie z Gminy.
Odpowiedz

~3x3

07-02-2014 12:29 6 8

[quote name="Cyc"]ruszyla kampania![/quote]
akcja wyborcza PSL trzeba zdobyć głosy
Odpowiedz

~Cyc

06-02-2014 16:57 8 9

ruszyla kampania!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.