Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczepańcowej wygrała gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu Gminy Chorkówka które zostały rozegrane po raz pierwszy od 36 lat na stadionie Ludowego Klubu Sportowego Jasiołka w Świerzowej Polskiej.

W zawodach wzięło udział 15 drużyn pożarniczych w grupie A seniorów, 3 kobiece drużyny pożarnicze w grupie C i 5 młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców i dziewcząt.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:
- sztafeta z przeszkodami 400m dla MDP,
- sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami dla grupy A i C seniorów,
- rozwinięcie bojowe dla MDP,
- ćwiczenia bojowe dla grupy A i C seniorów.

Kolejność miejsc

MDP Chłopcy
1. OSP Kobylany
2. OSP Chorkówka
3. OSP Leśniówka
4. OSP Szczepańcowa

MDP Dziewczęta
1. OSP Szczepańcowa

Grupa "A" seniorów
1. OSP Szczepańcowa
2. OSP Żeglce
3. OSP Poraj
4. OSP Sulistrowa
5. OSP Chorkówka
6. OSP Kopytowa
7. OSP Leśniówka
8. OSP Machnówka
9. OSP Świerzowa Polska
10. OSP Kobylany
11. OSP Draganowa
12. OSP Kobylany-Myszk
13. OSP Faliszówka
14. OSP Bóbrka
15. OSP Zręcin

Zwycięscy w poszczególnych kategoriach otrzymali z rąk Pana Andrzeja Konieckiego - Wójta Gminy Chorkówka, Pana Dariusza Batora - zastępcy Wójta Gminy, Pana Mieczysława Wawszczaka - zastępcy przewodniczącego Rady Gminy w Chorkówce i Prezesa oddziału ZG ZOSP RP druha Stanisława Mackosia puchary i dyplomy. Organizatorami zawodów był zarząd oddziału gminnego ZOSP RP w Chorkówce i OSP w Świerzowej Polskiej. Komisję sędziowską wystawiła Komenda Miejska PSP w Krośnie z przewodniczącym mł.bryg. Mariuszem Kozakiem oraz z druhami z zarządu oddziału gminnego ZOSP RP Rymanów. Imprezę poprowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce Pan Bogusław Pacek.

Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla uczestników, publiczności i mieszkańców gminy. Dostępna była loteria fantowa z cennymi nagrodami, pokaz ratownictwa drogowego przeprowadzili strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie, dzieci miały możliwość uczestniczenia w zabawach na urządzeniach rekreacyjnych, chłopców szczególnie zainteresował motocykl żużlowy który pojawił się na stadionie, istniała możliwość przejazdu quadami i strzelania z karabinków używanych w paintballu do tarczy. Główną atrakcją pikniku był pokaz skoków spadochronowych wykonywanych przez grupę skoczków z Areoklubu Podkarpackiego w Krośnie. Do późnych godzin wieczornych wszyscy bawili się na zabawie przy dźwiękach zespołu RICO.

Na naszej stronie dostępne są zdjęcia i krótki film z zawodów. Zapraszamy na forum do wyrażania swoich opinii na temat zawodów.

Dziękujemy Panu Stanisławowi Lula za udostępnienie informacji o zawodach.