20 grudnia odbyły się III zawody z zakresu pierwszej pomocy dla gimnazjów z Krosna i powiatu krośnieńskiego pod patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej, Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego oraz starosty powiatu krośnieńskiego Jana Juszczaka zorganizowane przez Maltańską Służbę Medyczną. Po raz trzeci w zmaganiach najlepsza okazała się drużyna z Gimnazjum w Świerzowej Polskiej.
W zawodach wystartowało 13 trzyosobowych drużyn. Gimnazjum w Świerzowej Polskiej reprezentowała drużyna w składzie Aleksandra Janocha, Paulina Musiał i Natalia Jastrząb. Poza konkursem wystartował drugi zespół: Kamila Hac, Klaudia Biedka, Angelika Misiak. Opiekunem uczennic był nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa Piotr Drozd.

W tym roku młodzież miała do pokonania 3 stanowiska:
1. Resuscytacja dziecka. Młodzież miała zastosować się do standardów i wytycznych ERC 2010 w zakresie resuscytacji dziecka.
2. Podtopiony. Poszkodowany wpadł do wody. Wyciągnięty przez przechodniów jest mokry, wychłodzony, nie ma oddechu i krążenia. Zadaniem ratowników było wykonać RKO wg algorytmu dla podtopionych, a następnie po minucie poszkodowany odzyskiwał oddech i krążenie. Wówczas oceniano postępowanie z poszkodowanym wychłodzonym.
3. Dyskoteka. Grupa młodzieży bawi się na dyskotece. Światła, głośna muzyka i stroboskop - to wszystko razem wywołuje nagle u jednego z uczestników atak padaczki. Wybucha panika... Tutaj należało zadbać o poszkodowanego, wyłączyć muzykę, zapalić światła, wyprosić imprezowiczów, którzy panikowali i przeszkadzali.

Klasyfikacja końcowa:
I - Gimnazjum w Świerzowej Polskiej - 66 pkt w części praktycznej oraz 61,5 pkt w części teoretycznej
II - miejsce - Gimnazjum nr 1 w Krośnie - 66 pkt w części praktycznej oraz 50 pkt w części teoretycznej
III - miejsce - Gimnazjum nr 4 w Krośnie - 65 pkt w części praktycznej oraz 45 w części teoretycznej
IV - Gimnazjum w Jedliczu - 65 pkt w części praktycznej oraz 44 w części teoretycznej.

W części teoretycznej miejsca I do III zajęły uczennice Gimnazjum w Świerzowej Polskiej.
Pozostałe szkoły uzyskały następujący wynik punktowy w części praktycznej:
Gimnazjum w Milczy - 62 pkt
Gimnazjum w Korczynie - 58 pkt
Gimnazjum w Jaszczwi - 57 pkt
Gimnazjum w Dukli - 56 pkt
Gimnazjum w Odrzykoniu - 53 pkt
Gimnazjum w Iwoniczu Zdroju - 51 pkt
Gimnazjum w Zręcinie - 47 pkt
Gimnazjum w Moderówce - 43 pkt

Zwycięska drużyna otrzymała fantom Little Ann wraz z pucharem a jej członkowie apteczki plecakowe.