W policyjnym areszcie oczekują na przesłuchanie dwaj bracia, z jednej z miejscowości w gminie Chorkówka, zatrzymani wczoraj przez policjantów z Dukli i Krosna. Na terenie ich posesji funkcjonariusze ujawnili nielegalną plantację konopi oraz przygotowane do wysadzenia sadzonki. Mogły one posłużyć do przygotowania kilkuset porcji marihuany.
Policjanci ujawnili plantację wczoraj po południu, na terenie jednej z miejscowości w gminie Chorkówka. Kilkanaście krzaków konopi o wysokości około 175 cm każdy, rosło na zapleczu prywatnego budynku. Rośliny umieszczone były we wkopanych w ziemię donicach, a cała plantacja starannie pielęgnowana. Dodatkowo obok budynku, policjanci ujawnili kolejnych 10 pojemników z sadzonkami konopi. Taka ilość mogła posłużyć do wytworzenia około 300 działek marihuany.

Podczas dalszych czynności ustalono, że konopie najprawdopodobniej uprawiali mieszkający w budynku dwaj bracia, w wieku 31 i 24 lat, chociaż podczas wstępnej rozmowy do tego procederu przyznał się tylko jeden z nich. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i aktualnie oczekują w policyjnym areszcie na przesłuchanie.

Po zabezpieczeniu próbek konopi, resztę roślin policjanci przekazali wezwanym na miejsce pracownikom Urzędu Gminy w Chorkówce, którzy zgodnie z prawem zobowiązani są do ich utylizacji.

Za nielegalną uprawę konopi, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Przypominamy, że karalna jest uprawa nawet pojedynczej rośliny.