W poniedziałek 2 czerwca 2008 roku przypadła pierwsza rocznica nadania Gimnazjum w Świerzowej Polskiej imienia Ignacego Łukasiewicza.

W tym dniu po raz pierwszy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły obchodzili uroczyście Dzień Patrona, do którego cała społeczność szkoły przygotowywała się od kilku tygodni.

O 11:30 rozpoczęła się przed budynkiem szkoły uroczysta akademia - wprowadzono poczet sztandarowy, dyrektor szkoły mgr Wacław Kamiński zapalił płomień przy pomniku Ignacego Łukasiewicza oraz przypomniał zebranym wydarzenia sprzed roku. Chór szkolny odśpiewał hymn szkoły, uczniowie złożyli kwiaty i znicze przed pomnikiem Patrona oraz przypomnieli w części artystycznej Jego sylwetkę i zasługi. Po akademii odbył się konkurs wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu w formie gry "Jeden z dziesięciu", przygotowany przez klasy trzecie. Zwycięzcą została uczennica klasy I c Aneta Kamińska.

Następnie zaprezentował się w całej okazałości zespół wokalny "Kadencja" działający przy tutejszym gimnazjum, nad którym opiekę artystyczną sprawuje p. Agata Samborowska-Zajdel. Zespól zaśpiewał kilka bardzo znanych przebojów muzyki polskiej i zagranicznej. Ostatnim punktem obchodów Dnia Patrona było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Plakat o Ignacym Łukasiewiczu", do którego prace wykonali przedstawiciele poszczególnych klas. Zwyciężył Arkadiusz Tomkowicz z klasy III b. Obchody Dnia Patrona - Ignacego Łukasiewicza z pewnością staną się piękną tradycją w Gimnazjum w Świerzowej Polskiej i będą okazją do przypominania sobie o tym Wielkim Polaku, któremu nasz region tak wiele zawdzięcza.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.