Prokuratura Rejonowa w Krośnie oskarżyła 28-letniego mieszkańca gminy Chorkówka o dokonanie rozboju, spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Co mu za to grozi?
Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadzorowała śledztwo przeciwko młodemu mieszkańcowi gminy Chorkówka. Postawiono mu zarzut dokonania trzech przestępstw.

Do pierwszego z nich - rozboju, doszło 27 lutego 2020 r. w Dukli. Napastnik znienacka i bez powodu zaatakował mężczyznę na przystanku autobusowym przed godziną 15. Swoją ofiarę uderzył w głowę i w żebra. Gdy ten upadł, był jeszcze kopany przez sprawcę. Ofierze skradziono 270 zł. Mężczyzna o tym, że został okradziony zorientował się dopiero w domu, gdy zobaczył, że nie ma pieniędzy w portfelu. Następnego dnia rano pojechał na Komisariat Policji w Dukli i opowiedział o zdarzeniu z poprzedniego dnia.

Do dwóch kolejnych przypadków doszło kilka dni później, 3 marca w Draganowej, gm.Chorkówka.

- Z ustaleń śledztwa wynika, że do dwóch mężczyzn rozmawiających przy sklepie podjechał osobowy volkswagen, z którego wyszedł młody mężczyzna, uderzył obydwu z nich w głowę i odjechał - poinformowała Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie.

W jednym przypadku uderzenie w głowę zostało zakwalifikowane jako spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu, a w drugim naruszenie nietykalności cielesnej.

- W trakcie przesłuchań zarówno w Komisariacie Policji w Dukli jak i w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie, mieszkaniec gminy Chorkówka nie przyznał się do zarzucanych mu czynów - dodała prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś.

Biegli uznali, że mężczyzna miał zachowaną zdolność pokierowania swoim postępowaniem oraz rozpoznania ich znaczenia.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mieszkańcowi gminy Chorkówka akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Krośnie.

Za dokonanie rozboju grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12, za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu do 2 lat, a za naruszenie nietykalności cielesnej do 1 roku pozbawienia wolności.

28-latek przebywa w tymczasowym areszcie. Dotychczas nie był karany sądownie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.