W sobotę 26 października w Domu Strażaka w Sulistrowej odbyła się XIV Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Chorkówka.
Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich to coroczne spotkanie organizowane w październiku w gminie Chorkówka. Biorą w nim udział przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z terenu gminy i przedstawiciele organizacji blisko współpracujących z "kołami".

Pierwsza edycja biesiady odbyła się 30 października 2005 roku w Kopytowej, a w kolejnych latach kolejno w Kobylanach, Świerzowej Polskiej, Zręcinie, Szczepańcowej, Kopytowej, Chorkówce, Leśniówce, Kopytowej, Kobylanach, Żeglcach a w 2018 roku ponownie w Kopytowej.

biesiada KGW w Sulistrowej

Tegoroczna, już 14. edycja odbyła się w Sulistrowej. Gospodarzem było lokalne Koło Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem Renaty Dziedzic, współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce.

W niewielkiej sali Domu Strażaka spotkało się ponad 100 osób. Wśród nich byli przedstawiciele władz gminy i lokalnych organizacji.

biesiada KGW w Sulistrowej

Biesiada tradycyjnie rozpoczęła się od przywitania gości i części artystycznej. Tą przygotowali uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sulistrowej pod opieką Marianny Jastrząb-Kłosowicz, Małgorzaty Węgrzyn, Justyny Rogali i Pawła Michalaka. Zaprezentował się także zespół wokalny działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce pod kierunkiem Magdaleny Makiel a w dalszej części biesiady wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sulistrowej i zespół Long Dance. Imprezie towarzyszyła wystawa rękodzieła.

biesiada KGW w Sulistrowej

Gościem specjalnym biesiady był Tadeusz Rolnik, ekologiczny rolnik z Niebieszczan nieopodal Sanoka, pomysłodawca i autor projektu "Cała Polska piecze chleb". Tadeusz Rolnik opowiedział o staropolskich, zapomnianych gatunkach zbóż i produkcji własnego zakwasu. Wykład połączony był z pokazem pieczenia chleba.

biesiada KGW w Sulistrowej

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z biesiady:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.