Strażacy z Poraju w gminie Chorkówka odebrali dziś nowy samochód ratowniczy Renault Master.
W garażu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Poraju w gminie Chorkówka wielkie zmiany. Wysłużonego Żuka zastąpił nowocześniejszy od niego o kilka generacji Renault Master. Samochód przywitali strażacy, mieszkańcy wsi i druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek w piątkowe popołudnie przy dźwięku strażackiej syreny. Nie zabrakło też szampana, którym oblano samochód.

samochód OSP Poraj

Pozyskaniem nowego samochodu dla OSP Poraj zakończyła się, rozpoczęła dziesięć lat temu "akcja" wymiany kolejnych samochodów pożarniczych marki Żuk w gminie Chorkówka. Przez ten okres dwanaście tego typu samochodów zakończyło służbę w OSP a dziewięć fabrycznie nowych samochodów strażackich i siedem używanych trafiło do miejscowych jednostek.

- Tabor samochodowy mamy w tej chwili na dobrym poziomie. Plan, który kiedyś sobie założyliśmy został zrealizowany - nie ma żuków. Oczywiście potrzeby są ponieważ samochody się starzeją, nie spoczniemy na laurach i trzeba będzie systematycznie dalej ten tabor odnawiać - mówił Andrzej Koniecki, wójt gminy Chorkówka podczas przywitania nowego samochodu.

zdjęcie pamiątkowe

Renault Master nie jest fabrycznie nowy ale i tak w świetnym stanie bo poddany remontowi i karosacji przez specjalistyczną firmę z Mielca. Koszt zakupu wyniósł 65 tys. zł. Używany do tej pory Żuk decyzją rady gminy przekazany zostanie Stowarzyszeniu na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie, która to zarejestruje go jako zabytek i będzie wykorzystywała m.in. do akcji znakowania rowerów.

Zobacz zdjęcia


~antywojt

03-09-2018 21:23 12 9

do czego są potrzebni?? chyba do gaszenia pożaru w .... bo strażaków co wioska a i tak PSP dojeżdża szybciej od was z OSP. zresztą wystarczyło by max 3 jednostki OSP na gminę Zręcin Kobylany i Kopytowa!! tylko OSP to dobry "plankton" wyborczy
tyle w tym temacie.
Odpowiedz

~Jarek Kasza

02-09-2018 20:59 14 11

[quote name="Antywójt2"]...no może tylko w Żeglcach się cieszą że jeżdżą blisko 40 letnim Starem i nic na jaśnie panującego złego/prawdziwego nie dadzą powiedzieć (grozi to wyrzuceniem z jednostki)...[/quote]
No popatrz, jestem naczelnikiem w Żeglcach i pierwsze słyszę, aby ktoś kogoś z jednostki wyrzucał, weź nie pisz jakichś głupot. A STAR? Bardzo dobry samochód, radzi sobie.
Odpowiedz

~Antywójt2

02-09-2018 08:35 11 7

Strażacy są potrzebni nie gadaj bzdur. Jazda starymi Żukami to wstyd no może tylko w Żeglcach się cieszą że jeżdżą blisko 40 letnim Starem i nic na jaśnie panującego złego/prawdziwego nie dadzą powiedzieć (grozi to wyrzuceniem z jednostki). Ale nie o tym podobno jaśnie panujący dawał prezesom OSP listy na zbieranie podpisów na swoją ekipę. Czy to prawda?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.