Na zaproszenie zarządu Krosno Glass SA, Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził dziś (18.11) hutę szkła w Krośnie. Prezydent zwiedził zakład, w tym wydział produkcji ręcznej.
- Bardzo dziękuję pani prezes Indze Kamińskiej za oprowadzenie mnie po zakładzie, za możliwość spotkania z pracownikami. Jestem tutaj nie tylko po to, żeby odwiedzić zakład, nie tylko po to, żeby zobaczyć produkcję szkła użytkowego, które nie zawaham się tego powiedzieć - jestem praktycznie pewny - że jest w każdym polskim domu - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda w hucie szkła w Krośnie
mat. prasowe Krosno Glass

Prezydent przyznał, że jest świadomy, z jakimi trudnościami zakład mierzy się w czasie kryzysu energetycznego.

- Musimy głęboko zastanowić się nad formułą wsparcia dla firmy, nad tym, jak zapobiec przyszłym problemom i jak je rozwiązać. Jak wspomóc firmę, żeby ponad 1500 osób, które są tutaj zatrudnione nadal miało zatrudnienie i mogło spokojnie utrzymywać rodziny. Aby nie musieli martwić się o pracę, żeby ta tradycja rodzin, która bardzo często jest od pokoleń, nie zatraciła się, aby firma nadal mogła spokojnie istnieć - powiedział prezydent.

Prezydent Andrzej Duda w hucie szkła w Krośnie
mat. prasowe Krosno Glass

Prezes Krosno Glass SA Inga Kamińska przypomniała o zbliżającym się jubileuszu huty i jednocześnie jasno podkreśliła, jaki był cel zaproszenia prezydenta.

- Wizyta Prezydenta to ogromnie ważne wydarzenie dla naszej huty. Niemal w przeddzień obchodów 100-lecia działalności mieliśmy zaszczyt pokazać, jak prężnie działa zakład, jak powstają wyroby szklane używane w polskich domach, a także w ponad 70 krajach na świecie. Krosno to dziedzictwo narodowe, legendarna polska marka i ikona szkła, która jednak mierzy się obecnie z dramatycznie trudną sytuacją. Postanowiliśmy porozmawiać z Panem Prezydentem o tym, że niekorzystny rozwój sytuacji gospodarczej wobec braku programów pomocowych dla dużych firm może zachwiać bezpieczeństwem 1600 pracowników huty i ich rodzin, a także prawie 12 000 pracowników zatrudnionych w firmach z Podkarpacia współpracujących z fabryką - powiedziała Inga Kamińska, prezes Krosno Glass.

Prezydent Andrzej Duda i prezes Krosno Glass Inga Kamińska

Prezydent Andrzej Duda po zwiedzeniu zakładu spotkał się z radą nadzorczą, przedstawicielami właściciela spółki oraz organizacji związkowych, a także szefami kluczowych działów produkcji i administracji huty. Na zakończenie wizyty odbyła się wspólna konferencja prasowa prezydenta i prezes Krosno Glass.

Zobacz zdjęcia

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.