"Łączymy pokolenia". Pod takim hasłem posłanka Joanna Frydrych zorganizowała 14 listopada w Krośnie spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora.
Ogólnopolski Dzień Seniora obchodzony jest 14 listopada. W tym dniu organizacje pozarządowe, stowarzyszenia oraz organizacje aktywizujące osoby starsze wspólnie obchodzą święto seniorów.

Dzisiaj (14.11) posłanka Joanna Frydrych zaprosiła to restauracji Portius w Krośnie kilkadziesiąt osób, seniorki i seniorów.

- Wasze doświadczenia i wspomnienia uczą kolejne pokolenia. Wasze historie związane z ważnymi wydarzenia społecznymi, czy rodzinnymi kształtują charaktery i wyposażają w wiedzę. Dzisiejszy dzień powinien skłonić każdą młodą Polkę i młodego Polaka do refleksji na temat tego, jak dużo zawdzięczamy osobom w starszym wieku - podkreśliła Joanna Frydrych.

Joanna Frydrych

Zwróciła się też do seniorów, by każdy dzień przynosił wiele radości i uśmiechu, by dostrzegali piękno wokół siebie, cieszyli się drobiazgami i każdą chwilą, byli odporni na zmartwienia oraz troski i kochali życie.

występ dzieci dla seniorów

Życzenia dla krośnieńskich seniorów przekazał również Donald Tusk, premier rządu RP w latach 2009-2015, Przewodniczący Rady Europejskiej i przewodniczący Platformy Obywatelskiej, a także uczestniczący w spotkaniu przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, także w imieniu radnych Darii Balon i Stanisława Czai oraz prezydenta Piotra Przytockiego. Prezydent Krosna otrzymał również specjalne życzenia z okazji 20-lecie prezydentury (został wybrany na prezydenta Krosna 9 listopada 2002 roku).

Zespół śpiewaczy Seniorzy ze Świerzowej Polskiej

Spotkanie odbyło się pod hasłem "Łączymy pokolenia". W części artystycznej wystąpiły dzieci z Miejskiego Zespołu Szkół nr 8 w Krośnie - Przedszkola nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu", młodzież z Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie (Martyna Jaracz - flet, Maks Cieślik - saksofon, Mikołaj Eibin - pianino), zespół śpiewaczy "Seniorzy" ze Świerzowej Polskiej.

Piotr Przytocki z kwiatami

O tym, jak się strzec przed niebezpieczeństwem ze strony oszustów opowiedzieli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie: mł. asp. Barbara Kurek i asp. sztab. Marcin Krówka.

- Bardzo chętnie bierzemy udział w każdym spotkaniu z seniorami, by ich edukować, przekazywać najważniejsze i podstawowe zasady bezpieczeństwa, które muszą zachować w życiu codziennym. Mam tutaj na myśli choćby korzystanie z komunikatorów, internetu, telefonu, bądź chodząc do sklepu, czy korzystając z komunikacji miejskiej - powiedział asp. sztab. Marcin Krówka.

Marcin Krówka

Wszyscy seniorzy, w ramach akcji "RUN" ("rozłącz się", "uspokój się", "nawiąż kontakt"), otrzymali specjalne magnesy na lodówkę w kształcie znaku drogowego STOP.

O niebezpieczeństwach związanych z sezonem zimowym, w tym zatruciach tlenkiem węgla, o tym, jak się zachować w przypadku zauważenia pożaru mówił mł. bryg. Piotr Szydło, naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej PSP w Krośnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.