W Krościenku Wyżnym, Krośnie-Suchodole, Miejscu Piastowym i Zalesiu rozegrano konkurencje II Międzynarodowych Zawodów w Działaniach Ratowniczych.
II Międzynarodowe Zawody w Działaniach Ratowniczych zorganizowane zostały w sobotę (24 września) przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krościenku Wyżnym, pod patronatem Wójta Gminy Krościenko Wyżne Mateusza Liputa.

II Międzynarodowe Zawody w Działaniach Ratowniczych

W tym roku do zawodów przystąpiło sześć jednostek OSP: Krościenko Wyżne, Pustyny, Miejsce Piastowe, Krosno-Suchodół oraz dwie zaprzyjaźnione jednostki ze Słowacji - ze Svidnika i Hankoviec. Rozpoczęcie zawodów połączone było z miłym akcentem. Medalami "Zasługi dla pożarnictwa" uhonorowano gości z Hankoviec: Jakuba Gregę i Dusana Kapaka, a medalem srebrnym Jana Simę. Z kolei przedstawiciele z Hankoviec wręczyli medale dla OSP Wrocanka i OSP Miejsce Piastowe oraz druhom z gminy Miejsce Piastowe: Kazimierzowi Gaździe, Kazimierzowi Hadamowi oraz Stanisławowi Bukielskiemu.

II Międzynarodowe Zawody w Działaniach Ratowniczych

Druhowie rozpoczęli rywalizację od sztafety 6x50 metrów na stadionie w Krościenku Wyżnym, po czym przenieśli się na drugą konkurencję do OSP Krosno-Suchodół. Tam, przy pomocy pompy pływającej, musieli w jak najkrótszym czasie przepompować z jednego do drugiego zbiornika 2000 litrów wody. Trzecia konkurencja rozegrana została w Miejscu Piastowym, gdzie druhowie cięli pień drewna piłą łańcuchową, piłą ręczną "moja twoja" a następnie drewno rąbali siekierą.
Na ostatnią konkurencję strażacy ochotnicy udali się na stadion w Zalesiu, gdzie rywalizowali w rozwinięciu bojowym z własnego samochodu.

II Międzynarodowe Zawody w Działaniach Ratowniczych

Podsumowanie zawodów odbyło się przed Domem Strażaka w Pustynach. Po podliczeniu punktów okazało się, że w II edycji międzynarodowych zawodów zwyciężyli druhowie z OSP Pustyny. Na drugim miejscu uplasowała się OSP Krosno-Schodół, a na najniższym stopniu podium drużyna ze Svidnika. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Miejsce Piastowe, Hankovce i Krościenko Wyżne.
Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a trzy najlepsze dodatkowo nagrody rzeczowe, które wręczyli wójt Mateusz Liput i przewodniczący Rady Gminy Krościenko Wyżne Krzysztof Podkul.

II Międzynarodowe Zawody w Działaniach Ratowniczych

Gośćmi II Międzynarodowych Zawodów w Działaniach Ratowniczych byli między innymi poseł Piotr Uruski; wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiesław Habrat, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie Józef Tucki, delegacje ze Svidnika i Hankoviec. Posła Piotra Babinetza reprezentował Łukasz Mroczyński-Szmaj.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.