Chcesz zacząć pracę w gastronomii na własny rachunek? Zapewne masz doświadczenie i kulinarną wiedzę, ale brakuje Ci miejsca, w którym mógłbyś otworzyć restaurację. Zakup lokalu na własność jest trudny z uwagi na wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych i rosnącą cenę za metr kwadratowy nieruchomości. Wynajem lokalu też jest kosztowny, zresztą trudno o wolne miejsca w atrakcyjnej lokalizacji. Na szczęście wcale nie oznacza to, że barier nie da się pokonać.

Czy kontener nadaje się na restaurację?


Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych lokali gastronomicznych, również te otwierane w kontenerach muszą spełniać konkretne wymogi sanepidu. Natomiast samo postawienie takiego obiektu wiąże się z ograniczeniem formalności - nie potrzebujesz pozwolenia na budowę, lecz parceli na którym kontener stanie. Dobrze jest wynająć plac w takiej wielkości, aby zmieścić na nim jeszcze stoliki z krzesłami, a nawet żagiel chroniący przed słońcem.

Warto dodać, że z łatwością przychodzi adaptowanie kontenerów nie tylko na kuchnie i sale do serwowania i spożywania posiłków, ale też szatnie, zaplecze socjalne i toalety dla pracowników.

Bar szybkiej obsługi czy restauracja w kontenerze?


Dzisiaj w kontenerach prowadzone są nie tylko bary szybkiej obsługi. Oprócz smacznego fast food zjesz w nich także bardziej wykwintne potrawy, spróbujesz dań z różnych zakątków świata. To wszystko jest możliwe z przestrzeganiem najwyższego reżimu sanitarnego i standardów obsługi, jakich oczekują klienci.

Kontenery gastronomiczne są w pełni przystosowane do prowadzenia w nich działalności kulinarnej. Mają niezbędną instalację wodną, elektryczną, grzewczą. Odpowiednia izolacja i grzanie pozwalają nierzadko prowadzić działalność w kontenerze nawet przez cały rok, nie wyłączając chłodniejszych miesięcy. Biorąc pod uwagę mobilność tego typu obiektów, latem możesz umieścić kontener na plaży przy jeziorze, a zimą przy stoku narciarskim.

Dlaczego warto wybrać kontener gastronomiczny?


Dzisiaj nikt nie pomyśli o kontenerze gastronomicznym, jak o uboższej wersji restauracji. Przeciwnie! Jest bardzo dużo zalet, które przemawiają za wyborem takiego obiektu i prowadzenia w nim działalności kulinarnej:

  • pełna mobilność pozwalająca na podążanie za klientami - na imprezach plenerowych, festiwalach muzycznych, eventach sportowych,

  • niski koszt zakupu/wynajęcia oraz eksploatacji,

  • mniej formalności związanych z otworzeniem i prowadzeniem biznesu,

  • łatwa adaptacja lokalu i urządzenie go w stylu, który jest Ci bliski - rustykalny, industrialny,

  • możliwość zaadaptowania kontenera także na obiekt z tarasem - przed kontenerem lub na jego dachu.


Kontenery gastronomiczne

Rozważ kontener gastronomiczny jako nowoczesny, ergonomiczny i wygodny lokal do prowadzenia restauracji, kawiarni, baru. Zaproś swoich gości na wybitne jedzenie w niepowtarzalnym klimacie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.