Posłuchaj:

Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia działające na terenie gminy Chorkówka zaprezentowały w Machnówce stoły wielkanocne.
20 Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń z gminy Chorkówka wzięło udział w 22. Karpackiej Wielkanocy, zorganizowanej w sobotę 1 kwietnia.

Karpacka Wielkanoc w Machnówce

Niewielki Dom Ludowy w Machnówce pękał w szwach, a stoły uginały się od wielkanocnych pyszności. Królowały na nich potrawy świąteczne, mazurki i baby, sałatki i wypieki, tradycyjne szynki i kiełbasy. Nie zabrakło ręcznie wykonanych wielkanocnych ozdób i dekoracji.

Karpacka Wielkanoc w Machnówce

Modlitwę poprowadził i potrawy wielkanocne poświęcił ks. Wacław Socha, proboszcz parafii Zręcin. Życzenia wielkanocne złożył m.in. europoseł Bogdan Rzońca i poseł Piotr Uruski. W części artystycznej wystąpiły dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Zręcinie i Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce. Po niej nastąpiła degustacja przygotowanych potraw wielkanocnych.

Karpacka Wielkanoc w Machnówce

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Karpackiej Wielkanocy w Machnówce.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.