Powitanie nowego samochodu przed remizą OSP Leśniówka odbyło się 13 lipca. W sobotę 23 września odbyło się jego oficjalne przekazanie.
W sobotę 23 września odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśniówce.

Uroczystości przed remizą poprzedziła msza święta w miejscowym kościele w intencji strażaków i ich rodzin.

Przekazanie samochodu OSP Leśniówka

Sama uroczystość odbyła się zgodnie ze strażackim ceremoniałem. Po jej rozpoczęciu i powitaniu przybyłych gości symbolicznego wręczenia kluczyków do pojazdu i dowodu rejestracyjnego dokonali: poseł Piotr Babinetz, przewodniczący Rady Gminy Chorkówka Maciej Sekuła, wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski i prezes WFOŚiGW w Rzeszowie Adam Skiba. Samochód poświęcił proboszcz parafii Żeglce ks. Józef Konieczko.

Przekazanie samochodu OSP Leśniówka

Uroczystość była także okazją do wręczenia medali. Złoty "Medal za Zasługi dla Pożarnictwa" otrzymali: Robert Bartuś, Tadeusz Kiełtyka, Mieczysław Sitar, Albert Rogala, srebrny "Medal za Zasługi dla Pożarnictwa" Bogusław Krzywda, Gabriel Czaja, Piotr Łacki, Dariusz Szopa, brązowy "Medal za Zasługi dla Pożarnictwa" otrzymał Krzysztof Kiełtyka. Odznaką "Strażak Wzorowy" odznaczeni zostali: Marcin Krzywda i Wojciech Kozielec. Odznaki "Za wysługę lat" otrzymali: Jerzy Bąk - 35 lat, Sławomir Kurcab - 35 lat i Marek Kozielec - 25 lat. Brązową Odznakę MDP otrzymali: Gabriel Bąk i Tomasz Subik.

Przekazanie samochodu OSP Leśniówka

Następnie wręczono okolicznościowe podziękowania osobom i instytucjom, które wsparły jednostkę OSP Leśniówka w pozyskaniu samochodu ratowniczo-gaśniczego i wspomagają jednostkę w bieżącej działalności. Wójt Grzegorz Węgrzynowski uhonorował również dh Macieja Niziantego z OSP Szczepańcowa, który z narażeniem własnego życia uratował życie mężczyzny oraz podziękował jednostkom OSP Szczepańcowa, OSP Leśniówka i OSP Poraj za pomoc w organizacji "biegu z sercem" dla Igi Wygnał z Nienaszowa.

Przekazanie samochodu OSP Leśniówka

Na zakończenie zaproszeni goście pogratulowali druhom z Leśniówki nowego samochodu oraz profesjonalizmu i ciągłej gotowości do niesienia pomocy potrzebującym.

Przekazanie samochodu OSP Leśniówka

Samochód ratowniczo-gaśniczy kosztował ponad 1 milion złotych. Środki finansowe przekazane zostały przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz gminę Chorkówka. To trzeci samochód w historii jednostki z Leśniówki, pierwszy fabrycznie nowy. Jednostka powstała w 1957 roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.