Strażacy ochotnicy z gminy Chorkówka 19 maja świętowali Gminny Dzień Strażaka. Uroczystość odbyła się w Leśniówce.
Gminne obchody Dnia Strażaka w gminie Chorkówka zorganizowano w sobotę 19 maja w Leśniówce. Uroczystość rozpoczęła się kilka minut po godz. 16:00 na placu przed Domem Strażaka. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wszystkich gminnych jednostek OSP, zarządu gminnego i powiatowego OSP RP, Komendy Miejskiej PSP w Krośnie a także zaproszeni goście.

Podczas sobotniej uroczystości podsumowano działalność strażaków w minionym roku. Wyjeżdżali oni 192 razy, w tym do 114 pożarów, 70 miejscowych zagrożeń, było także 8 alarmów fałszywych. Podczas przemówienia Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Chorkówce dh Kazimierz Gładysz podziękował wszystkim strażakom za trud i pomoc jaką niosą z narażeniem życia wszystkim potrzebującym.

Obecność przedstawicieli wszystkich jednostek z gminy nie była przypadkowa. Odebrali oni nowy sprzęt ratowniczy zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości: 2 defiblatory AED, torby medyczne PSP R1 i OSP R1 z wyposażeniem, szyny Kramera i deski ortopedyczne.

Uroczystość była również doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń strażackich: Złoty Medal "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymał Dariusz Bator, srebrny Stanisław Liwosz, Adam Szmyd, brązowy Bogusław Krzywda, Mariusz Samborowski i Klaudia Szczur.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości:

Zobacz zdjęcia


~dorin

31-05-2018 18:31 11 9

PiS zafundował z Ministerstwa Sprawiedliwości zieloni rozdali i spili śmietanke. A nie mówiąc już o wczorajszych pslowskich uroczystościach w Zrecinie. Przy tworzeniu gimnazjum w Zrecinie zasługi miała pani K. G. ale niestety została pominięta. Kolejna Pslowska żenada. Trudno w takiej rzeczywistości samorządowej przyszło nam żyć.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.