Straż Leśna Nadleśnictwa Dukla ujawniła proceder zaśmiecenia lasu elektrosprzętem na dużą skalę. Przy jednej z dróg wjazdowych do lasu w miejscowości Leśniówka odkryto 29 starych odbiorników telewizyjnych, porzuconych przez nieznanego sprawcę.

Sprzęt ten w większości pozbawiony jest już części elektronicznych, zaś plastikowe obudowy i kineskopy wrzucono w gęste zarośla.
Podobne wysypiska z elektrosprzętem stwierdzono jeszcze w dwóch miejscach w lasach prywatnych na terenie Gminy Chorkówka.- Sprawcom zaśmiecania lasu grozi kara grzywny do 500 zł, jednak w tym przypadku z uwagi na skalę procederu, przekazaliśmy sprawę do prowadzenia Policji – mówi nadleśniczy Tadeusz Mędrek. - Apelujemy do społeczeństwa: ktokolwiek posiada informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tych wykroczeń, proszony jest o powiadomienie Policji lub Straży Leśnej. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Dukli.

Tematem zainteresowała się Telewizja Polska Rzeszów, która zaprezentuje go w programie "Pogotowie Ekologiczne".

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

~wladek

03-08-2014 09:37 8 5

zzrecin zbiera telwizory loduwki
Odpowiedz

~chuje

12-07-2014 10:38

Komentarz usunięty przez moderatora.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.