W sobotę 27 kwietnia swoje 70-lecie działalności obchodziło jedno z najstarszych kół gospodyń wiejskich w gminie Chorkówka - KGW Kopytowa Stanowiska.
Zebranych gości w imieniu świętującego koła powitały dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce Małgorzata Wierdak i przewodnicząca KGW Kopytowa Stanowiska Agata Munia.

Jubileusz 70-lecia KGW Kopytowa Stanowiska

Podczas uroczystości jubileuszowej rys historyczny przedstawiła jedna z byłych członkiń Felicja Jaskółka. Według jej relacji KGW Kopytowa Stanowiska istniało już przed II wojną światową, jako Liga Kobiet Polskich - Oddział Kopytowa, jednak w czasie wojny działalność zawieszono i wznowiono ją najprawdopodobniej jesienią 1954 r., z nową nazwą KGW Kopytowa Stanowiska, pod którą działa do dziś.

Jubileusz 70-lecia KGW Kopytowa Stanowiska

- Do koła gospodyń wiejskich chętnie wstępowały kobiety, które chciały się dokształcać, gdyż były organizowane kursy szycia, gotowania czy pieczenia. Spotkania i praktyki kulinarne odbywały się w prywatnych domach, z produktów, które same uczestniczki przynosiły ze swoich gospodarstw - wspominała Felicja Jaskółka. To właśnie również dzięki społecznej pracy pań z koła gospodyń wiejskich pod koniec lat 60-tych wybudowana została sala, w której odbył się sobotni jubileusz. - Była to najpiękniejsza sala w naszych okolicach - zauważyła Felicja Jaskółka.

Jubileusz 70-lecia KGW Kopytowa Stanowiska

Oprócz wysłuchania historii koła, zebrani goście obejrzeli występ dzieci z "Romano Iło", które działa przy Szkole Podstawowej w Kopytowej pod kierownictwem Bożeny Pęcak. Młodzież poza utworami o tematyce romskiej zaprezentowała także krótkie skecze.

Jubileusz 70-lecia KGW Kopytowa Stanowiska

W dalszej części uroczystości swój występ miał nowo założony zespół Czerwone Korale, a najmłodsi jego członkowie odśpiewali tradycyjne "sto lat" wszystkim członkiniom KGW Kopytowa Stanowiska. Nie obyło się też bez podziękowań ze strony zaproszonych gości, władz gminy Chorkówka i reprezentantek zaprzyjaźnionych kół gospodyń wiejskich. O udaną zabawę zadbał zespół Gołdi Band, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.