Na stadionie Polonii w Kopytowej odbył się finał powiatowy ogólnopolskiego turnieju "Piłkarska Kadra Czeka" chłopców rocznika 2006 i młodsi.
1 czerwca na stadionie Polonii Kopytowa (gmina Chorkówka) odbył się finał powiatowy 38. Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców "Piłkarska Kadra Czeka" im. Stanisława Tymowicza (rocznik 2006 i młodsi). Organizatorem środowego turnieju było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Krośnie i Ludowy Klub Sportowy Polonia Kopytowa.

Finał powiatowy Piłkarska KAadra Czeka w Kopytowej

- Turniej wymyślny został w połowie lat osiemdziesiątych. Była wtedy stagnacja w polskiej piłce i taki turniej miał służyć promowaniu młodych talentów i ich wyszukiwaniu. Spory procent zawodników, którzy później robią kariery, wywodzi się właśnie z małych klubów, z małych wiejskich środowisk. I ten turniej miał to w zamyśle rozwijać młode talenty - mówi Łukasz Aszklar, prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Krośnie.

Finał powiatowy Piłkarska KAadra Czeka w Kopytowej

Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny, rozgrywając mecze w systemie "każdy z każdym" 2 x 25 minut. Wyniki:

Polonia Kopytowa - Przełęcz Dukla 10:0
Przełęcz Dukla - Zamczysko Odrzykoń 12:1
Polonia Koptowa - Zamczysko Odrzykoń 12:0

Klasyfikacja końcowa:
1. Polonia Kopytowa
2. Zamczysko Odrzykoń
3. Przełęcz Dukla

Finał powiatowy Piłkarska KAadra Czeka w Kopytowej

Do finału wojewódzkiego awansowały dwie najlepsze drużyny.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i piłki. Wyróżniono również zawodników, najlepszym strzelcem turnieju został Damian Szubra z Polonii Kopytowa z 9 bramkami. Najlepszym bramkarzem Patryk Szczurek z Zamczyska Odrzykoń. Nagrody wręczał wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski, prezes Podkarpackiego Zrzeszenia LZS w Rzeszowie Józef Krzywonos i prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Krośnie Łukasz Aszklar.

Nagrody dla zwycięzcy turnieju

Sędziowali: Daniel Aleksander, Krzysztof Kosiek i Wojciech Kolbusz.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.