Wczoraj w sali Domu Ludowego w Kopytowej odbyła się XIV edycja Karpackiej Wielkanocy. Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia działające na terenie gminy Chorkówka zaprezentowały 14 stołów wielkanocnych. Na scenie wystąpił Zespół Śpiewaczy Jutrzenka i młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Kopytowej. Zobacz zdjęcia i film.
Historię i tradycję Świąt Wielkiej Nocy przedstawił ks. dr Bronisław Wyczawski proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej w Kopytowej.

WIDEO

Kulminacyjnym punktem imprezy była degustacja potraw. Nakrycia stołów wielkanocnych zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie gminy Chorkówka tj. z Kopytowej, Chorkówki, Szczepańcowej, Machnówki, Kopytowej - Stanowiska, Kobylan, Poraju, Draganowej, Świerzowej Polskiej, Faliszówki, Żeglec i Leśniówki oraz Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Społecznych w Zręcinie i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.