Od wielu lat dożynki są tradycyjnym świętem, podczas którego rolnicy dziękują za zebrane plony. Są okazją do wypoczynku i dobrej zabawy po, pełnej wysiłku, pracy na roli. W tym roku Gminne Dożynki zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce odbyły się 17 sierpnia w Kopytowej.
Zainaugurowała je uroczysta msza św. w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej w Kopytowej. Nie zabrakło również poświęcenia przyniesionych wieńców oraz chleba, którym później Wójt podzielił się z mieszkańcami Kopytowej i przybyłymi gośćmi. Po mszy korowód dożynkowy udał się na plac obok Domu Ludowego w Kopytowej. Tam odbyło się oficjalne otwarcie dożynek, ośpiewanie i prezentacja wieńców przygotowanych przez mieszkańców wsi z Gminy Chorkówka.

Podczas dożynek można było oglądać wystawę płodów rolnych, dla dzieci przygotowano liczne atrakcje a dla wszystkich obfity bufet i loterię fantową z cennymi nagrodami. Wieczorek odbyła się zabawa dożynkowa przy dźwiękach zespołu muzycznego "Rytm".