Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanemu kierowcy samochodu, który w Kopytowej doprowadził do zderzenia z innym autem. W następstwie wypadku ranna została kobieta. Na szczęście, po badaniach w szpitalu okazało się, że jej obrażenia są mniej groźne niż podejrzewano.
Do wypadku doszło dzisiaj, około godz. 9.30. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący vw golfem, 21-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego, podjeżdżając pod wzniesienie stracił panowanie nad samochodem. Golf zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w nadjeżdżającego z przeciwnej strony opla vectrę.

Kierująca oplem, 32-letnia kobieta została przewieziona do szpitala. Przeprowadzone badania wykazały jedynie silne stłuczenie nogi, a nie złamanie, które początkowo podejrzewano.

Policjanci ustalili, że kobieta była trzeźwa. Pijany natomiast był 21-letni kierowca golfa, w jego organizmie stwierdzono prawie 2 promile alkoholu. Z tego powodu funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie samochodem, będąc w stanie nietrzeźwości 21-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do lat 10.