Wiatr, wypadek, ogień, woda - strażak zawsze rękę poda - to hasło XII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego zorganizowanego na etapie powiatowym przez Starostwo Powiatowe w Krośnie przy współudziale ZS w Kopytowej.
Głównym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem bezpieczeństwa, rozwijanie świadomości występowania różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń oraz radzenia sobie w sytuacji zagrożenia.

Podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień odbyło się 25 marca w Zespole Szkół w Kopytowej. Dyrektor szkoły Renata Niepokój witając przybyłych gości złożyła serdeczne podziękowania na ręce wicestarosty Andrzeja Guzika za wyróżnienie jakim jest współorganizacja konkursu i krótko przedstawiła historię szkoły.
W atmosferę spotkania wprowadziła obecnych młodzież szkolna, która zaprezentowała program artystyczny tematycznie związany z konkursem.
Na eliminacje powiatowe wpłynęło 68 prac od uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.
Wyniki konkursu:

KATEGORIA I 6 - 8 LAT
I m-ce - Krzysztof Brzana – ZS Iwonicz Zdrój
II m-ce - Weronika Kołek - ZSP Kopytowa
III m-ce - Adrian Szelest – Jaśliska
wyróżnienia:
Aneta Motyka - ZSP Kopytowa;
Joanna Wilk - Wrocanka;
Zuzanna Tomasiewicz - ZS Iwonicz Zdrój

KATEGORIA II 9-12 LAT
I m-ce – Damian Nowak – SP Targowiska
II m-ce - Ewa Wilk - ZSP Kopytowa
III m-ce - Szymon Abrycht – SP Iwonicz
wyróżnienia:
Damian Cieślik - ZSP Kopytowa; Justyna Habrat – SP Zalesie; Natalia Guzik –ZSP Miejsce Piastowe; Bartosz Jasiński – ZSP Dukla

KATEGORIA III 13-16 LAT
I m-ce – Aneta Szymańska - ZSP Kopytowa
I m-ce - Katarzyna Bułdak - ZSP Miejsce Piastowe
II m-ce – Daria Dudek - ZSP Kopytowa
II m-ce - Magdalena Iwanicka – ZSP Miejsce Piastowe
III m-ce - Dawid Dębiec – lat 13 - Gimnazjum Iwonicz
wyróżnienia:
Anna Zając – lat 14 – Gimnazjum Targowiska; Sylwia Buda - ZSP Kopytowa

{phocagallery view=category|categoryid=130|imageid=8777|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=right|displaydescription=0|detail=0}Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczali laureatom wójt gminy Chorkówka Andrzej Koniecki i wicestarosta Andrzej Guzik, który złożył podziękowania dyrekcji szkoły i władzom gminy za przychylność, a małym artystom pogratulował wspaniałych osiągnięć i wielu talentów.

Najlepsze prace zostały zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, natomiast wielki finał odbędzie się w połowie czerwca w Warszawie.
Spotkanie swoją obecnością zaszczycili m.in.: radni powiatu Wojciech Bularski, Marian Janik – sołtys Kopytowej, przewodniczący Rady Gminy Władysław Kordyś, dyrektor GOK Bogusław Pacek, komendant gminnego związku OSP Janusz Matelowski, prezes OSP w Kopytowej Andrzej Sitar.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.