Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Kołodzieja w Kobylanach (gm. Chorkówka) zorganizowała "Piknik Edukacyjny z PROJEKTOREM".
Z ciekawych zajęć i warsztatów z różnych dziedzin nauki mogli skorzystać dzisiaj (9 grudnia) uczniowie podczas pikniku edukacyjnego zorganizowanego w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Kołodzieja w Kobylanach. Prowadzili je studenci - wolontariusze "Programu Projektor - wolontariat studencki" oraz przedstawiciele tego programu. Jego autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

- Pikniki są specjalną akcją lokalną na Podkarpaciu. Wspólnie ze studentami z rzeszowskich uczelni - Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego jeździmy do różnych miejscowości i prowadzimy zajęcia z nauk ścisłych. Staramy się przekazywać wiedzę w sposób warsztatowy, który jak najbardziej zaciekawi uczniów. Łączymy aktywność studentów, nauczycieli, ekspertów - powiedziała Maria Redzimska z Programu "Projektor".

Piknik  edukacyjny w Kobylanach

Katarzyna Dołęgowska, dyrektor SP w Kobylanach podkreśliła, że szkoła już od lat współpracuje z "Projektorem", a główną pomysłodawczynią współpracy ze studentami w ramach tego programu była Patrycja Jaracz. W ubiegłym roku studenci zajęcia prowadzili zajęcia dla uczniów klasy szóstej.

- Dzisiaj przedstawiciele Programu Projektor wraz ze studentami z prowadzili dla naszych uczniów zajęcia z robotyki, matematyki, konstrukcji przestrzennych, lotnictwa, edukacji finansowej - dodała dyrektor Katarzyna Dołęgowska.

Piknik  edukacyjny w Kobylanach

W pikniku uczestniczyli uczniowie z klas IV-VIII ze szkoły w Kobylanach, a w ramach programu "Serce i Pomoc", który realizują klasy czwarte w wielu szkołach naszego województwa, szkoła w Kobylanach gościła dzisiaj dodatkowo uczniów klas czwartych ze szkół w Jasionce, Łękach Dukielskich i Wietrznie. Łącznie w zajęciach wzięło udział około 80 uczniów.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.