Zabytkowy park w Kobylanach z kilkusetletnimi dębami, zrewitalizowany dzięki funduszom europejskim popada w ruinę.
Pod artykułem o fatalnym stanie placu zabaw w Zręcinie rozgorzała nie mała dyskusja. Użytkownicy prześcigali się w raportowaniu o fatalnym stanie kolejnych miejsc w naszej gminie. Kilka razy pojawił się wątek parku w Kobylanach.

- To samo dzieje się w Kobylanach! Park, który miał być zieloną wizytówka gminy wygląda jak las! Schody prowadzące w stronę szkoły są już w częściach, a dróżki po których miały spacerować matki z wózkami, przejść można jedynie w kaloszach z kosą w rękach! Normalnie ROZPACZ! - napisał w komentarzu Toten. Wtórował mu konik: - w kobylach to plac zarazy ! Więcej petów niz piasku ! (pisownia oryginalna). Komentarze pojawiły się w czwartek 11 września. Dzień później sprawdziliśmy czy rzeczywiście jest tak źle.

To co zastaliśmy na miejscu przeszło nasze najgorsze oczekiwania. Teren usytuowany między kościołem, ośrodkiem zdrowia i szkołą podstawową z 300-letnimi dębami szypułkowymi wpisanymi do rejestru pomników przyrody w niczym nie przypomina parku. Gości witają wolno biegające kury na placu zabaw dla dzieci. Po części żwirowych alejek nie ma już nawet śladu. Tam gdzie są jeszcze widoczne porasta trawa a żwiru jest jak na lekarstwo. Do tego wokół wysokie chwasty, chaszcze, pokrzywy i byle jak skoszona trawa, tam gdzie już została skoszona pozostała nie zgrabiona. Ławki nadszarpnięte zębem czasu i ostrymi przedmiotami nie zachęcają do tego, by na nich usiąść i odpocząć. Schody prowadzące w kierunku szkoły podstawowej są w opłakanym stanie, najlepiej dla własnego bezpieczeństwa w ogóle z nich nie korzystać.

Ewidentnie widać że nie wszyscy rozumieją do czego taki park służy, jest spory problem z czytaniem i zrozumieniem tablicy informacyjnej znajdującej się przy wejściu. Świadectwem tych słów są puste butelki po alkoholach oraz śmieci wyrzucane w przypadkowych miejscach.(zdjęcia wykonane 12 września)

Park w Kobylanach był rewitalizowany w ramach projektu "Kobylany - zieloną wizytówką okolicy. Odnowa wsi dla wzrostu standardu życia i pracy mieszkańców wsi" w 2007 roku. Całkowita wartość projektu wynosiła 368 820,38 zł, dofinansowanie 241 459,00 zł. W ramach projektu m.in. wyremontowano chodnik i wyposażono Dom Kultury.