Dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju dla pijanego sprawcy wypadku drogowego w Kobylanach. W zdarzeniu ciężkich obrażeń doznała pasażerka pojazdu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dukli 30 sierpnia br. około godz. 1.40 zabezpieczali miejsce wypadku w Kobylanach. 19-letni kierowca z powiatu jasielskiego na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, następnie uderzył w betonowy przepust. Pojazd kilkakrotnie dachował. Podczas koziołkowania z pojazdu wypadła pasażerka, która po reanimacji z ciężkimi obrażeniami została przewieziona do szpitala.

19-latek wcześniej spożywał alkohol, a w pojeździe którym się poruszał policjanci podczas oględzin stwierdzili, uchybienia stanu technicznego.

Na wniosek dukielskiej Policji prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Mężczyzna w dalszym postępowaniu odpowie za spowodowanie wypadku drogowego.