Szczęśliwy traf sprawił, że w porę udzielono pomocy nietrzeźwemu mieszkańcowi gminy Chorkówka. Leżącego na śniegu mężczyznę w Kobylanach znalazł w nocy przypadkowy przechodzień, który natychmiast zawiadomił Policję. W tym czasie temperatura wynosiła -27oC.


W niedzielę, kilkanaście minut po godz. 1, dyżurny krośnieńskiej Policji odebrał zgłoszenie o znalezieniu na terenie Kobylan mężczyzny, który przemarznięty spał na śniegu. Po chwili na miejscu byli już, pełniący służbę w tym rejonie, policjanci z posterunku w Chorkówce. Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie wejść do radiowozu, aby w ten sposób mógł się ogrzać i wezwali karetkę pogotowia. Ustalili także, że jest to 63-letni mieszkaniec gminy Chorkówka, który wracał do domu z zakrapianego alkoholem spotkania.

Mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu, bowiem w czasie interwencji zamontowany w radiowozie termometr wskazywał -27oC. Najwyraźniej 63-latek nie leżał na śniegu zbyt długo i lekarz nie stwierdził u niego żadnych odmrożeń. Ostatecznie mężczyzna został doprowadzony do swojego miejsca zamieszkania.