szkoły upadają !!!!!!!!!!

 • aicha
 • aicha Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
6 lata 1 miesiąc temu #665 przez aicha
aicha stworzył temat: szkoły upadają !!!!!!!!!!
Jak niewielu wiadomo, w październiku miała nastąpić likwidacja szkoły w chorkówce. w tym celu aby nas od tego uchronic wójt zdecydował sie połączyć klasy. nauka więc biedzie przebiegała jednocześnie np w klasie 1 i 2....
podobnie mają zostać połączone klasy w innych miejscowosciach : zeglcach, leśniówce i Bóbrce. Oczywiscie połączenie nie nastąpi w szczepańcowej, bowiem to rodzinna wieś Pana Wójta!! Tylko pytanie dlaczego,?? Dzieci jest niemal tyle samo w chorkówce co i w szczepańcowej! wydaje sie, ze wójt dba tylko o interesy swojej wsi.

Rodzice zebrali sie z wójtem na rozmowe, na której okazało sie że nie ma funduszy na szkołę....
Tymczasem:
-otworzono nowy oddział gminny
-zatrudniono nowych pracowników (choć i tak jest ich pełno w gminie)
-i ma rozpocząć sie budowa pomnika Łukasiewiczas z granitu

Czyli, ze na te cele pieniądze są a na szkołę NIE ???????

wyjasnijcie mi to bo nie jarzę :( :angry: :evil:

 • b
 • b Avatar
 • Gość
 • Gość
6 lata 1 miesiąc temu #666 przez b
b odpowiedział w temacie: Odp: szkoły upadają !!!!!!!!!!
Odpowiedź na posta: Likwidacja szkół i wybieranie ich to nie jest "widzi mi się" wójta. Do wszystkiego są współczynniki rządowe. Obecnie rząd zamyka szkoły, a nie wójt. To, że w Szczepańcowej klasy nie będą połączone to nie jest zasługa wójta tylko matematyki ministerialnej. Argument z pomnikiem Łukasiewicza - śmieszny.

Moja opinia co do łączenia klas: Co to jest!? XV wiek, że jeden nauczyciel we wsi i uczy wszystkich na raz? Idziemy naprzód i chcemy indywidualnie uczyć każdego ucznia, czy tworzyć molochy? Każdy wie, że w małych klasach uczy się łatwiej zarówno nauczycielowi i uczniom, stąd klasy w szkołach prywatnych są tez małe. Ktoś powie, że to nieopłacalne, ale przecież poprawia jakość kształcenia, więc chyba jednak opłacalne. Wykształcenie tez jest wartością i to chyba wartością największa, gdyż nikt jej nam nie może zabrać. Po co było budować szkoły w każdej wsi jeżeli teraz je się zamyka. Przecież w wielu miejscowościach szkoła jest jedynym ośrodkiem kulturalnym.

A teraz proszę mi wytłumaczyć: jak te dzieci mają się dobrze uczyć w łączonych klasach? I dlaczego nie mogą one być małe, tak jak w szkołach prywatnych? Czyżby Rzeczpospolita nie dbała o najlepszy poziom edukacji swoich dzieci?

"Takie będą przyszłe Rzeczpospolite jak ich młodzieży chowanie"

Ludzie, sprzeciwmy się temu! Nawet jeżeli ktoś nie ma dzieci w wieku szkoły podstawowej, to przecież kiedyś je będzie miał, nawet jeżeli nie swoje własne to wnuki!
 • pedagog
 • pedagog Avatar
 • Gość
 • Gość
6 lata 1 miesiąc temu #667 przez pedagog
pedagog odpowiedział w temacie: Odp: szkoły upadają !!!!!!!!!!
Głosując na P. Konieckiego, wierzyłam, że nie będą mu obojętne szkoły, dzieci, wychowanie, nauczyciele, bo przecież nasz wójt jest z wykształcenia nauczycielem, tylko szkoda, że zapomniał już o tym. Bardzo bym chciała i mam nadzieję, że następnych wyborów nie wygra, straci posadę, będzie szukał zatrudnienia w swoim zawodzie wyuczonym, ale niestety nie znajdzie, bo przecież sam polikwidował szkoły, etaty nauczycieli, połączył klasy. A efekt będzie taki, że część rodziców np. ja swoje dzieci zapiszą do szkół po za gminą Chorkówka, w Krośnie. W człowieku taki bunt się wzbiera, a nie może nic zrobić. Gdzie my żyjemy, to się w głowie nie mieści. Oddział dzieci najmłodszych też został zlikwidowany w przedszkolu, w Chorkówce, a co z ustawą żłobkową, co P.Wójt zrobił z dofinansowaniem na ten cel?
 • Wertykal
 • Wertykal Avatar
 • Gość
 • Gość
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #668 przez Wertykal
Wertykal odpowiedział w temacie: Odp: szkoły upadają !!!!!!!!!!
O ile pamiętam, to Wójt jest z wykształcenia inżynierem. Miał też zdaje się coś wspólnego z dekarstwem (jak Małysz :) ). Pewnie ma kwalifikacje pedagogiczne bo pracował w szkole.

Ale jak wiadomo, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc nie oczekujcie zbytniego sentymentu do oświaty (no chyba, że w Szczepańcowej :) ).

A stopień organizacji szkoły zależy od Wójta. Owszem, subwencja oświatowa zależy od ilości dzieci i są normy ilościowe dzieci w oddziale. Ale Wójt może ze swoich środków (albo zabranych innym szkołom) dołożyć. Mógłby, gdyby chciał - ale widać nie chce :(
Ostatnio zmieniany: 6 lata 1 miesiąc temu przez Wertykal.
 • aicha
 • aicha Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #669 przez aicha
aicha odpowiedział w temacie: Odp: szkoły upadają !!!!!!!!!!
Widzę, że wiele osób przeciwnych jest łączeniu klas!!! Mamy rację!!

Nie mozemy pozwolić żeby wójt zlikwidował, czy połączył klasy!!

Pomyślcie jak będą uczyć sie nasze dzieci, to nie jest żaden system edukacji!!!

Na spotkaniu rodziców na które wybrało sie do wójta kilka rodziców, p. Koniecki stwierdził że teraz kazdy może zrobić studia zaoczne, że żadne szkoły państwowe nie są prywatne, że możemy zapisac dzieci do szkół poza gminą!!!

To jest smieszne!! Nie każdego stac na to aby dziecko uczyło sie w szkole prywatnej, to ogromne koszty..
Co więcecj wójt twierdzi, ze nauka w łączonych klasach będzie przynosiła uczniom wiedzę..

Tylko sie pytam..jaka ta wiedza będzie???? Nasze dzieci będą sto lat za "murzynami" bo juz teraz w pojedyńczych klasach nie są w stanie przyswoić ogromnego zakresu materiału, jaki ministerstwo nauki ustaliło.

Ok, być może poradzą sobie dzieciaki w podstawówce, bo nauczycielom nie będzie chciało ich się po 2 lata trzymać, gdyż nie będą chcieli jeszcze zwiększać uczniów w klasie, kiedy i tak bedą miec po 23 osoby. Lecz co nasze dzieci zrobią w gimnazjum???
Czy wójt zdaje sobie sprawę jakie będą mieć zaległosci??? I jak zrobią niby te studia zaoczne, kiedy matury nie uda im sie zdać??

Gmina się cofa, zamiast rozwijać!!!

A ja tak jak osoba wyżej...mam nadzieję że kolejnych wyborów nasz dotychczasowych wójt już nie wygra.

Z kolei do osoby o nicku b: sytuacja w szczepańcowej jest taka sama jak w chorkówce. Ilość dzieci w klasie jest prawie identyczna, dlatego jeśli u nas mają być kalsy połaczone to niech będą też tam.....ale skad tam mieszka wójt i dba o swa wieś.....masakra ...po prostu jest niesprawiedliwy i tyle !!!
Ostatnio zmieniany: 6 lata 1 miesiąc temu przez . Powód: Pisany wielkimi literami
 • aicha
 • aicha Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #670 przez aicha
aicha odpowiedział w temacie: Odp: szkoły upadają !!!!!!!!!!
Brzydko powiedziawszy...cholera jasna....w naszej gminie za rządów obecnego wójta na wszystko jest kasa...na stworzenie drugiego oddziału gminy w dawnym budynku weterynarii, na sport, na pomniki łukasiewicza budowane z granitu (bo jest już oficjalny projekt) na organizowanie trwającej dwa dni biesiady karpackiej dla drobnych pijaczków, na zespół tańca omega, przedstawienia, mikołaje i inne pierdoły....a na szkoły kasy brak!!!!!!!!! Ludzie, wójt nam robi wodę z mózgu!!1 mysli że tylko on jest wykształcony i inteligentny a reszta to debile...( sorki za takie słowa...ale jak tu sie nie wkurzać?) To co najbardziej jest nam potrzebne zostaje w tyle a wójt nic z tym nie robi!!!

Dodatkowo decyzja o połączeniu klas zapadła niemal potajemnie...w dużym stopniu do tej pory wielu rodziców o niej nie wie...są niczego nie świadomi!!!!!

Proszę ...zróbmy coś z tym...żeby nasze dzieci mogły mieć dobry start w życiu, a nie być gorsze od zręcina który ma gimnazjum, czy szczepańcowej o którą najbardziej dba wójt..
Ostatnio zmieniany: 6 lata 1 miesiąc temu przez . Powód: Pisany wielkimi literami, kolejny będzie usunięty

Zasilane przez Forum Kunena